Önceki Fotolar

Brezilya’da 2017’in ‘en güzel kalçaları’ yarıştı

Miss Bumbum Brezilya 2017 finali, 7 Kasım’da Sao Paolo kentinde yapıldı

08 Kasım 2017, Çarşamba 11:28
A A

Brezilyanın değişik eyaletlerinden seçilerek Sao Paolo’daki finallere katılmayı hak eden 15 finalist kalça güzeli jüri önüne geçti.

Ülkenin 27 eyaleti yarışmaya birer temsilcisini göndermişti. Ama finallere, vatandaşlardan en fazla oy alan 15 kişi kalmayı başardı. Oylama, yarışmanın resmi internet sitesinden yapıldı.  

Bu yılki turnuva, büyük skandalın gölgesinde geçti. Organizatörler, 6 adayı oylamaya hile karıştırmakla suçladı. Oylamada robot programları kullanmakla suçlanan her bir adayın 40 bin oyu silindi.

Miss Bumbum yarışması, 2011 yılından bu yana her yıl yapılıyor. Bu yıl ilk kez kalça sınırlaması getirildi. Kalça boyutu 107 santimetreyi aşmamalıydı.

Hepsi birbirinden güzel yarışmacıların arasında, en güzel seçilen ise jüri kararıyla Amazonas Eyaleti’nin temsilcisi Rosie Oliveira oldu.

Oliveira, podyuma bazı yerel kabilelerin ulusal giyimini andıran kostümle çıktı.Brezilya’nın ‘en iyi kalçası’ unvanı, Oliveira’ya reklam anlaşmaları ve 50 bin Brezilya reali (yaklaşık 59 bin TL) kazandırdı.