Brezilya'da en güzel popo seçiliyor

Benzerine sahip olabilmek için kadınların aylarca özel egzersizler yaptığı, hatta bıçak altına yattığı 'Brezilya poposu'nun en iyisini seçmek için bir millet internet başında oy kullanıyor

17 Ağustos 2014, Pazar 18:51
A A

Benzerine sahip olabilmek için kadınların aylarca özel egzersizler yaptığı, hatta bıçak altına yattığı 'Brezilya poposu'nun en iyisini seçmek için bir millet internet başında oy kullanıyor. Brezilya kalçasının özelliği ne? Brezilya poposunun, özel egzersizler, estetik ameliyatlarla fenomen haline gelmesinin birkaç nedeni var: Birincisi Latin, Afrikalı ve Amerikan yerlilerinin bir karışımı olması. İkinci neden, Brezilyalı kadınların dünyanın belki de hiçbir yerinde olmadığı kadar egzersiz yapmaya meraklı oluşları. Ve üçüncü neden tabii ki iklimin bu büyük emeğin sonucunu cömertçe sergilemeye müsait giyeceklere imkan vermesi. O zaman ne duruyorsun, samba!

Büyük kupanın ardından dünyanın dört bir yanından erkeklerin gözü yine Brezilya'da ama bu kez meşin yuvarlak için değil; kriterlerine pek de alışık olmadığımız bir güzellik yarışması için: Bumbum 2014'te, bütün dünyada nam salmış Brezilya poposunun en iyi temsilcileri yarışıyor. Her ayeletin bir popoyla temsil edildiği yarışma Brezilyalılar için ulusal bir mesele. Missbikiniteam.tv adresinden sadece mavi-yeşil bayrağın vatandaşları oy kullanabiliyor, dünyanın geriye kalanı izlemekle yetiniyor. Sao Paulo'da düzenlenen yarışma için Kasım ayına kadar oy verilecek. Yarışmanın birincisine 50 bin real (yaklaşık 50 bin TL) ödül var. Finalistlerden Macedo, bu ödülü kazanabilmek için nasıl didindiğini Agence France Presse'e verdiği demecinde şöyle anlatıyor: “çok çalıştım. Birçok şeyden fedâkarlık etmek zorund

Ana Flavia, Bumbum yarışmasına bu Vine videosunda kullandığı Ferrari'yle “bruum bruum” diyerek katılıyor.

Graziella ve Rafaella Fornazieri farklı eyaletleri temsil eden ikizler. Aynı büyüklükte silikon memelere ve 98 santimle aynı kalça çevresine sahipler.

Kalçası aranılan özelliklerden çok uzak olmasına rağmen yarışmanın en 'sosyal'i Caludia. Instagram ve diğer sosyal mecralara sürekli komik selfie'ler bırakıyor.

Panara eyaletini temsil eden mavi lensli Claudia Alende Megan Fox'a benzemesiyle tanınıyor.