Broos çare arayışında

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, şampiyonluk potasında kalabilmek için çareler aradıklarını söyledi

Broos çare arayışında

Broos, Trabzonspor Dergisi’nin Kasım ayı sayısındaki yazısında, geride bıraktıkları süreçte kaybettikleri puanların telafisi adına oyuncularıyla kendisinin büyük bir çabanın içerisinde olduğunu belirtti.

Turkcell Süper Lig’in diğer ülke liglerinden farklı bir görüntü arz ettiğini kaydeden Broos, "Maçlardan önce favori görünen takımlar rahatlıkla kaybedebiliyor. Bu anlamda ligin seyrinin nasıl olacağını önceden kestirmek çok güç.

'SEZONA İYİ BAŞLADIK'
Sezona Sivasspor maçıyla çok iyi bir başlangıç yapmamıza rağmen, bu müsabakanın ardından kara bir hafta yaşadık ve gerek ligde gerek Avrupa Kupasında 3 maç üst üste kaybettik. Bu mağlubiyetler takımda bir güven bunalımına yol açtı" değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra sürekli bir arayış dönemine başladıklarını anlatan Broos, şunları kaydetti: "Bu arayışlardan da beklenen çözümler çıkmayınca kısır bir döngüye girdik. Belki bu sık değişimler hata olarak kabul edilebilir, ama şampiyonluk potasında kalması gereken bir takım olduğumuzun bilincindeyiz ve buna göre çare arıyoruz.

Takım üzerindeki değişiklikleri yaparken bu defa kolektif oyun anlayışı oluşturmakta zorlandık, ama en kısa sürede bunu da başaracağız. En azından ilk yarı sonuna kadar daha fazla kayıp yaşamadan üst sıralara yükselmeliyiz. Oyuncularımızla bu sürecin tamamen farkındayız."