Broos görüşme odasına

Trabzonspor yönetimi, Belçika'da bir gazeteye verdiği demeç nedeniyle şimşekleri üzerine çeken teknik direktör Hugo Broos'la bir araya gelecek

Broos görüşme odasına

Trabzonspor’un Belçikalı çalıştırıcısı Hugo Broos’un ülkesinin basınına yaptığı açıklamalar geniş yankı uyandırdı.

Bordo-Mavili yönetimin, Belçika’nın en yüksek tirajlı gazetesi HLN’ye, “Trabzonspor, tam bir yabancı antrenör mezarlığı, ayrılmak için yapılan baskıyı hissediyorum” biçimindeki açıklamaların yanı sıra takım kaptanı Egemen Korkmaz ve kent yaşantısı hakkında da açıklamalarda bulunan Belçikalı hoca ile bir araya gelerek röportaj hakkında görüşeceği kaydedildi.

Başkan yardımcısı Necmettin Aytekin, Broos’la bir görüşme yapacaklarını doğrulayıp “Hocamız yeni olduğu için bu tür bir açıklama yapmıştır. Egemen konusunda ise herhalde bir şaka yaptı. Ama bu konularda kendisiyle konuştuktan sonra bir değerlendirme yapmamız daha doğru olur” diye konuştu.

EGEMEN ŞAŞTI BU İŞE

Trabzonspor Teknik Direktörü Broos’un “Trabzon’da nerede bir silah dükkanı görsem, aklıma Egemen geliyor. Çünkü onun 25 tane silahı var” şeklindeki açıklaması, Bordo-Mavili oyuncuyu şaşırttı.

“Benim o kadar silahımın olması söz konusu bile olamaz. Hocamın nasıl bu tür bir açıklamayı yaptığına hâlâ aklım ermiyor. Herhalde şaka yaptı” diye tepki gösteren kaptan Egemen’in, Belçikalı teknik adama karşı bir tavır alıp almayacağı ise merak ediliyor.