Broos Trabzon'u bombaladı

Hugo Broos, görevine son verilmesiyle ilgili, "Çok hayal kırıklığına uğradım ama cadı kazanından kaçtığım için çok mutluyum" dedi

01 Aralık 2009, Salı 14:27
A A

Trabzonspor yönetiminin, "başarısız sonuçlar nedeniyle" 23 Kasım tarihinde işine son verdiği Hugo Broos, Belçika’nın HLN gazetesine yaptığı açıklamada, bordo-mavili kulüp hakkında bazı iddialarda bulundu.

'YÖNETİM VAHŞİCE ETRAFA SALDIRDI'

Turkcell Süper Lig’in 13. haftasında Kasımpaşa’ya deplasmanda alınan 3-1’lik yenilginin ardından, bazı şeylerin "artık kabul edilebilecek gibi olmadığını" söyleyen Broos, "Yönetim, vahşi bir şekilde etrafına saldırdı. Örneğin kaptanın unvanı elinden alındı, 5 oyuncu kadrodan çıkarıldı.

Bu oyuncuların her birine 5 ila 50 bin avro para cezası verildi ama beni en rahatsız eden olay, başkanın, oyunculara benim için ’kendi istifa etti’ demesiydi. Bu, büyük bir yalan. Bu yalan, geçmişteki yalanların üzerine eklenen bir yalan" dedi.

'HAZİRANDAN BERİ OYUNCULARIN MAAŞLARI ÖDENMİYOR'

Belçikalı teknik adam, "bordo-mavili oyuncuların, 28 Haziran’dan bu yana maaşlarının bir kuruşunu bile alamadıklarını" iddia ederken, "Yalnızca kadrodan çıkarılan 5 oyuncunun maaşları ödendi. Onların, UEFA’ya gideceklerinden korkuldu" ifadelerini kullandı.

Kendisinin de Ekim ve Kasım maaşlarını alamadığını belirten Broos, "Kulüp başkanı bana, bazen ekonomik çıkarları, sportif çıkarların üzerinde tutmam gerektiğini söyledi" diye konuştu.

Hugo Broos, Brezilyalı futbolcu Alanzinho ile Gökhan Ünal’a 4 ila 6 milyon avro transfer parası ödendiğini belirterek, "Yönetim, benim bu oyuncuları ilk 11’e sokmamı istedi. Her iki oyuncu da hem formunda değildi ve iyi oynamıyordu.

Oynatmazsam, bu oyuncuların değeri düşecekti. Bunun için bazen bazı maçlarda oynattım ama yönetim, bunu yeterli bulmadı. Yönetim, bu iki oyuncunun oynatılması için yardımcı antrenörlere de baskı yapıyordu" iddialarında da bulundu.

'SYLVA’YA YALAN SÖYLENDİ'

Trabzonspor yönetiminin, Senegalli kaleci Tony Sylva’ya da yalan söylediğini savunan Broos, "Sylva’ya, çocuklarının gidebilmesi için Trabzon’da uluslararası bir okul olduğu söylenmiş. Böyle bir okul yoktu" ifadelerini de kullandı.

Bundan sonraki planlarına ilişkin bir soru üzerine ise Broos, "Türkiye’de bir kulüp düşünmüyorum. Başka bir kulüpte başlayıp başlamayacağıma, ara transfer döneminde karar vereceğim" yanıtını verdi.

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;