'Brugge'de ölüm vedası'na Çarşı'dan anlamlı mesaj

Beşiktaş'ın 12 Mart'ta çıkacağı Brugge stadında pazar günü trajik bir veda yaşanmış ve amansız bir hastalığa yakalanan Brugge taraftarı, takımının son maçını kızıyla birlikte izledikten sonra ötanaziyle yaşamına son verdirmişti. Belçika'yı ağlatan bu olayın ardından Beşiktaş'ın taraftar grubu çarşı, rakip takıma bir pankartla başsağlığı mesajı gönderdi; tüm Belçika'yı duygulandırdı

06 Mart 2015, Cuma 12:35
A A

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki yeni rakibi olan Club Brugge takımının stadı geçtiğimiz pazar günü trajik bir vedaya sahne olmuştu. Tedavisi mümkün olmayan bir hastalığın pençesinde olan ve bu nedenle ötanazi kararı alan fanatik bir Brugge taraftarı, sırf takımını son bir kez daha izleyebilmek ve o stadın havasını soluyabilmek için, zehirli iğneyle hayatına son verileceği ötanazi kliniğindeki ölüm randevusunun tarihini bir gün ertelemişti.


 
Beşiktaş'ın 12 Mart'ta çıkacağı Jan Breydel Stadı'na 7 yaşındaki kızı Dina ile birlikte gelen Lorenzo Schoonbaert (41), Club Brugge'ün Mouscron-Peruwelz'e karşı 3-0 galip geldiği maçı izlemiş ve ertesi gün de ötanazi kliniğinde zehirli iğneyle öldürülmüştü.

Skorer'in haberine göre, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Brugge-Beşiktaş karşılaşmaları öncesinde siyah-beyazlı taraftarlar şimdiden rakibinin ve tüm Belçika'nın gönlünü fethetti. Beşiktaş'ın dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı, bu olayı unutmadı ve yaşananlar için özel bir pankart hazırladı.

Lorenzo Schoonbaert için Belçikalı taraftarlara 'başınız sağolsun' mesajı ileten siyah-beyazlıların bu hareketi Belçika'da büyük yankı uyandırdı, "Beşiktaş taraftarından güzel hareket" başlıkları atıldı. Brugge taraftarı da forumlarda konuya büyük ilgi gösterdi.NELER YAŞANMIŞTI?

Pazar günü Brugge'de tribünleri hınca hınç dolduran 20 bin kişinin duygu yüklü vedasıyla neye uğradığını şaşıran Lorenzo Schoonbaert, kızıyla birlikte bir süre stadın çimlerinde gezinerek taraftarlara el salladı.

20 YILDA 37 AMELİYAT

Son 20 yıl içinde 37 ameliyat geçiren ve doktorların "Artık yaşayamaz" dediği Lorenzo, kendisini 'Asla Yalnız Yürümeyeceksin' pankartlarıyla karşılayan taraftarları görünce, "Bu kadar dokunaklı bir veda beklemiyordum" dedi.TAKIMI 3-0 KAZANDI

Maçı kızıyla birlikte izleyen ve takımının 3-0 galip gelmesiyle belki de son arzusuna kavuşan Lorenzo, gözünde yaşlarla, "Son hayalim de gerçek oldu. Artık huzur içinde ölebilirim. Kutlamayı cennetten yapacağım" dedi.

MAÇIN ERTESİ GÜNÜ ZEHİRLİ İĞNEYLE 'UYUTULDU'

Maçtan 1 gece sonra ailesi Facebook'tan bir açıklama yaparak, Lorenzo'nun yaşamına, ötanazi kliniğinde zehirli iğne ile son verildiğini duyurdu.

Açıklamanın sonunda, Lorenzo'nun bütün Brugge taraftarlarına şükranlarını sunduğu belirtilirken "Herkese çok teşekkür ederim. ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN" şeklindeki mesajına da yer verildi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;