Brüksel'de durum

Cuma, 03 Haziran 2011 - 05:00

Kısa ve öz olacak ama, Türkiye bugün grubunda rahatlamak istiyorsa Belçika’yı yenmeli. “Beraberlik de olur” diyenler var ama bana göre Belçika maçı kayıpsız atlatılmalı. İstanbul’da bu Belçika’yı yenerken ne yalan söyleyeyim anamız ağlamıştı. O bakımdan iki yıl önce yine burada Fatih Terim’in istifası ile sonlanan bir maç yaşamak istemiyorsak sahaya kazanmak için çıkmalıyız.

[[HAFTAYA]]

Maçın sonucuyla birlikte gözler teknik direktör Hiddink’in basın toplantısı ile Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’in söyleyeceklerine çevrilmiş olacak. Özgener kararını vermiş. Ne diyeceğini açıkca ben de merak ediyorum. Gitmek mi zor, kalmak mı zor adlı şarkının bu cümlesinden hangisini mırıldanacak.

Bence gitmekle başlayan bölümü onun hafızasına yerleşmiş. Başkan üzgün, ama yaptıkları işler açısından da bir o kadar gururlu. Bir iki tereddütlü konumu olan başkanların dışında ona tam destek, sonuna kadar destek var. Ama ne yazık ki başkan kararını verdi. Biz gazeteciler okuru tam olarak bigilendirmek zorundayız. Ama bugün ben de Özgener’den yana tarafım; söyledikleri o söyleyene kadar benle birlikte mezara gider.