Bu acı hikaye de kesilip atılmasın!

Otomobilin çarptığı Sevdanur ölümden dönmüş, sadece sağ bacağı kırılmıştı. Hastanede belden aşağısı alçıya alınıp evine yollandı. Ayağı morarınca baba erken davranıp hastaneye götürdü. Ama 'durum normal' dendi. Sonuç, Sevdanur'un artık bir bacağı yok...

Cuma, 10 Eylül 2010 - 05:00

Bu acı hikaye de kesilip atılmasın!

Evin önünde oynuyordu

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanarya Mahallesi’nde oturan Karabağ Ailesi’nin 3 yaşındaki kızları geçen hafta evlerinin önünde oynamak için dışarı çıktı. Oyun oynarken küçük kıza otomobil çarptı. Ayağı kırılan Sevdanur, Bakırköy Doktor Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada belden aşağısı hemen alçıya alınan Sevdanur Karabağ evine yollandı.

4 gün sonra ameliyat

Baba Emrullah Karabağ, ayağı morarmaya ve soğumaya başlayan Sevdanur’u tekrar hastaneye götürdü. Sevdanur, muayene sonrası ‘Durumu normal’ denilerek evine yollandı. Aradan 4 gün geçtikten sonra ayağı iyice moraran Sevdanur, babası tarafından yine hastaneye kaldırıldı. Doktorlar hemen alçıyı çıkardı. İddiaya göre, aileye “4 saat içinde kan akışı normale dönmezse ayağı kangren olur” denildi.

‘Ortaçağda mı yaşıyoruz?’

Ne yazık ki; kan akışı normale dönmeyen Sevdanur kangren oldu dün ameliyata alındı. Sevdanur’un sağ bacağı diz altından kesildi. Baba Emrullah Karabay, yaşananlara isyan ederek, “Çocuğumun bacağı kırıldı. Kırık olarak geldiğimiz hastaneden kesik bacakla dönüyoruz. Bacağı da torbada verdiler. Sanki ortaçağda yaşıyoruz. Adalet önünde hepsinden hesap soracağım” diye konuştu.

Hasan ÖRNEKOĞLU/DHA