Bu bebek görenleri şaşırtıyor

Samsun'da dünyaya gelen 58 santim boyunda ve 4 kilo 420 gram ağırlığındaki kız bebeğin boyunun uzunluğu herkesi şaşırtıyor

26 Şubat 2014, Çarşamba 10:19
A A

Samsun Liman Hastanesi’nde Ayşen ve Bülent Çebi çiftinin 4 kilo 420 gram ağırlığında ve 58 santimetre boyunda bir kız çocukları dünyaya geldi. Bebeğin boyunun uzunluğu Opr. Dr. Alaaddin Balcı’yı şaşırttı.

Epidüral anestezi altında normal yolla gerçekleştirilen doğumda anne ile bebeğin son derece sağlıklı bir şekilde olduğunu belirten Liman Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Alaattin Balcı, meslek hayatında gördüğü en uzun boylu bebek olduğunu ifade etti.

Liman Hastanesi olarak anne ve bebek dostu bir hastane olmayı hedeflediklerini belirten Opr. Dr. Alaattin Balcı, "Amacımız şartlar uygun olduğunda anne ve bebek için en sağlıklı doğum şekli olan normal doğumu özendirmek ve en çok normal doğum yaptıran hastane olmak için uzman kadromuzla birlikte çalışıyoruz.  Genç anne Ayşen Çebi, toplumdaki normal doğuma karşı olan gereksiz ön yargılar nedeniyle başlangıçta çok korktuğunu ancak doktorların bilgilendirmesi ve yönlendirmesiyle son derece rahat, konforlu ve güvenli bir doğum yaşamıştır" dedi. (İHA)

DÜNYANIN EN UZUN BEBEĞİ 76 SANTİM


Guinness Rekorlar Kitabı'nın internet sitesine göre, dünyanın en uzun bebeği, 19 Ocak 1879'da ABD'nin Ohio eyaletinde dünyaya geldi. 2 metre 27 santimlik anne Anna Bates'in erkek bebeğinin boyu tam 76 santimetreydi. 10.8 kiloyla 'dünyanın en ağır bebeği' unvanını da alan bebek ne yazık ki doğumdan 11 saat sonra hayatını kaybetmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.