Bu da çikolatalı mantı!

Kayseri'de mantı çeşitlerine eklenen çikolatalı mantı, özellikle çocuklardan ve gençlerden yoğun ilgi gördü

02 Şubat 2015, Pazartesi 15:30
A A

Kayseri’de bir alışveriş merkezinde açılan restoranda 16 çeşit mantı yapılıyor. Ispanaklı, kepekli, karidesli, pastırmalı ve çikolatalı mantı çeşitlerini müşterilerin beğenisine sunduklarını ifade eden işletme sahibi Durmuş Baştürk, özellikle çikolatalı mantıya son günlerde yoğun ilginin arttığını söyledi. Küçük parçalar halinde kesilen mantı hamurunun içine isteğe göre çeşitlerin konulduğunu belirten Baştürk, çikolatalı mantıya çocukların ve gençlerin büyüklerden daha fazla ilgi gösterdiği belirtti. Kepekli mantının da daha çok diyet yapanlara yönelik olduğunu belirten Baştürk, şöyle konuştu:

"Mantı denilince akla Kayseri geliyor. Bizler de bu kapsamda her damak tadına göre mantı çeşidi hazırlıyoruz. 16 mantı çeşidi ile hem mantımızın lezzetini vatandaşlarla buluştururken aynı zamanda bu kültürü de değişik çeşitlerimizle zenginleştiriyoruz."

Çikolatalı mantının bir tabağını için kampanya fiyatının 6 TL olduğunu ifade eden Baştürk, diğer mantı çeşitlerinin fiyatlarının ise 12 ila 14 lira arasında değiştiğini söyledi.

Cafer ZENGİN/ KAYSERİ, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;