Bu da hırsız duası!

Çorum'da camiye giren bir genç, birkaç dakikada namazını kıldı ve müezzinin mikrofonunu çalıp gitti

Bu da hırsız duası!

Çorum’da, camide namaz kıldıktan sonra müezzinin mikrofonunu çalan genç, güvenlik kamerasıyla görüntülendi. Yeniyol Mahallesi Sel Sokak’taki Turgut Özal İş Merkezi Camisi’ne gelen 20-25 yaşlarındaki genç, öğle saatlerinde 2 kişi namaz kıldığı sırada camiye girdi. 

Müezzinin namaz kıldığı arka bölüme geçen gözlüklü genç, önce çantasını yere bıraktı. Daha sonra namaz kılmaya başlayan genç, birkaç dakikada namazını tamamladı. Dua etmeye başlayan genç, birkaç kez sağ tarafındaki tahta bölmede bulunan, müezzinin kullandığı mikrofona baktı. Duasını bitiren genç, camide kimse kalmayınca mikrofonu montunun cebine koyarak camiden ayrıldı. 

"ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIZ"
İş merkezinin yöneticilerinden Mehmet Doğan, olayın güvenlik kamerasına yansıdığını, mikrofonu çalan kişi hakkında şikayetçi olmadıklarını söyledi. Aynı mikrofonun daha önce de çalındığını belirten Doğan, "Daha önce de imamın çantası çalınmıştı. Biz de güvenlik kamerası taktırdık. Çalınan mikrofonun değeri zaten 3-5 lira civarında. Çalan gencin yüzüğünü gördük. Evli olduğunu düşünüyoruz. İmamla da görüşerek şikayetçi olmadık. Bizim canımızı sıkan, camiden hırsızlık yapması. Üstelik namaz kılıp dua ettikten sonra" diye konuştu. 

AA