Bu da KPSS uyanıklığı

Bugün yapılan KPSS öncesinde, sınava sokulması yasak olan şahsi eşyalar, okul binaları dışındaki kişiler tarafından 1 TL karşılığı 'emanet alındı'

Bu da KPSS uyanıklığı

Sivas’ta Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) gerçekleştirildiği bir lisenin bahçesinde çay satışı yapılan tezgahta, adayların malzemeleri 1 lira karşılığında emanete alındı.

Lise ve ön lisans mezunlarına yönelik KPSS, Sivas’ta da yapıldı. Sınavın birinci oturumuna lise mezunları katıldı. Adaylar, sabah erken saatlerde sınava girecekleri binaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kimlik ve güvenlik kontrolünden geçirilerek binaya alınan adaylar, polis ve diğer görevlilerce tek tek arandı.

>> KPSS'DEN İLGİNÇ KARELER - FOTOGALERİ

Adayların sınav salonuna girişi sırasında alınan yoğun güvenlik önlemleri, adaylar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Adaylar sınav salonuna alınmasına izin verilmeyen cüzdan, çanta, saat, cep telefonu, araç anahtarı, toplu taşımada kullanılan kentkart, kalem, silgi ve diğer malzemelerini ya tanıdıklarına ya da dışarıda bekleyenlere teslim etmek zorunda kaldı.

İSİMLERİNİ NOT ETTİLER

Kimi adaylar ise eşyalarını, emanete bıraktı. Sivas’ta sınavın yapıldığı okullardan biri olan Kız Meslek Lisesi’nin bahçesinde tezgahta seyyar olarak çay satışı yapan bazı kişiler, adayların malzemelerini 1 lira karşılığında emanete aldı. Bu kişiler, adayların malzemelerinin teslimi sırasında isimlerini not etti.

Polis ekipleri, adayların dikkatini dağıtacak her türlü ses ve gürültüye karşı sınav yapılan binaların etrafında gerekli tedbirleri aldı. Binaların önünde bekleyen veliler de sessiz olmaları konusunda uyarıldı. Kimi velilerin, okulların bahçelerinde dua okuduğu gözlendi.

AA