Bu da TRT açılımı

TRT Müzik' önceki gece TRT'nin Tepebaşı Stüdyoları'nda düzenlenen gala gecesiyle yayın hayatına başladı

Bu da TRT açılımı

.Şarkıcı Burak Kut ile oyuncu Hande Subaşı’nın sunduğu gecede Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in yanı sıra birçok ünlü isim vardı. Burak Kut’un saçlarını kuzguni siyaha boyatması, ücret almadan sahneye çıkan Ajda Pekkan ile Sezen Aksu’nun öpüşmesi dikkat çekiciydi.

Derin yırtmaçlı bir elbise giymeyi tercih eden Sezen Aksu, Ajda Pekkan’ı sahneye çağırırken şunları söyledi: “Bizlere bu yolu Ajda açtı, onun sayesinde buradayım. Çok iyi dostuz. Sık sık evde buluşuruz. Ajda çok neşeli ve esprilidir. Aramızdaki lakabı; ‘Angel’ (Melek). Birine beddua ettiğimizde ‘Allah bize jübilesine gitmeyi nasip etsin’ deriz”. Ajda Pekkan düetten sonra Sezen Aksu’yu öperken iki starın dudakları birbirine değer gibi oldu.

SEZEN AKSU'NUN YAMYAM ESPİRİSİ

Sezen Aksu’nun son anda yanağını uzatmasıyla olası bir kaza önlendi, dudaklar teğet geçti! Bu öpücüğün ardından Sezen Aksu “Ajda, sen ruj sürmedin mi?” diye sordu. Ajda Pekkan’ın “Birazcık sürdüm, sen sürdün mü?” sorusuna Sezen Aksu şu cevabı verdi: “Görmüyor musun Ajda kıpkırmızıyım. Bu bana sorulur mu? Yamyam gibiyim”.

Sezen Aksu protokoldeki bakanları gördü. Sonra seyirciye dönüp “Ay çok fena bunlar, bizi dinlemiyorlar. Adeta programlanmışlar. Ümit ediyorum TRT Müzik bambaşka bir kanal olur. Umut ediyorum tabii. Değişik bir ülkede yaşıyoruz, ne olacağı belli olmaz ama değerlerimize sahip çıkacak bir program olmasını umuyorum” dedi