Bu derbi nasıl oynanır?

Otoriteler, tribünden atılan cisimle yardımcı hakem Tarık Ongun'un başının yarılmasının Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin iptalini gerektirdiğini savundu

27 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

Hem saha içi olayları hem de hakem kararlarıyla büyük tartışma yaratan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin yankıları devam ediyor. Spor kamuoyunda konuşulan en önemli konu ise karşılaşma öncesi yardımcı hakem Tarık Ongun’un tribünden gelen bir cisimle başının yarılması oldu. Otoriteler bu durumda maçın kesinlikle oynanmaması gerektiğini savunurken, Galatasaray yönetimi de aynı düşünceyi dile getirdi. Sarı-Kırmızılı idareciler, “Dünyanın neresinde başı yarılan hakem çıkıp maç yönetmiştir. Bu şartlarda hakemin maçı iptal etmesi gerekirdi. Ancak inisiyatif kullanıp karşılaşmayı başlattı. Bu gidişle Kadıköy’de normal şartlarda derbi oynanacağını göremeyeceğiz” diye konuştu.

MAZARET ARAMIYORUZ AMA

İdareciler, takımlarının sergilediği kötü futbola neden olarak maç öncesi yaşanan olayları gösterip, “Ne oluyor da Cristian olayların başlangıcına neden olan hareketi yapıp Arda’yı itiyor. Sonra bir anda bütün Fenerbahçeli futbolcular Arda’yı ortaya alıp, itip kakıyorlar. Ayrıca ilk golde açık ofsayt var. İkinci golde Alex kendini yere atıyor. Penaltı değil, Alex sarı kart görmeliydi. Bunlar konuşulmuyor, maçtan önce çıkan olaylar tartışılmıyor. Yenilgi için mazeret aramıyoruz, ama Futbol Federasyonu’nun hakemin kafasının yarılmasına rağmen maçın oynanmasına nasıl izin verdiğini merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;