Bu hasret bitmez

Fenerbahçe'nin 27 yıllık Türkiye Kupası özlemi yine bitmedi, taraftar büyük üzüntü yaşadı. Sarı-Lacivertli renklere gönül verenler geçensüre içerisinde çıktıkları 7. finalde de hayal kırıklığı yaşadılar. Kanarya'nın mağlubiyeti ligdeki Ankaragücü maçı öncesinde endişe yarattı

Perşembe, 06 Mayıs 2010 - 05:00

Bu hasret bitmez

Fenerbahçe’nin 27 yıllık kupa hasretine dün de son verememesi Sarı-Lacivertli taraftarlar arasında büyük üzüntü yarattı. Kanarya bu süre içinde çıktığı 7. finalde de umduğunu bulamadı. Fenerbahçeli taraftarlar “Bu hasret bitmez. Ne kadar üzgün olduğumuzu kimse bilemez. Yazık oldu” dediler.

Sarı-Lacivertli camiada gözler bir yandan da pazar günü Süper Lig’de oynanacak olan Ankaragücü maçına çevrildi. Kanarya, bu maçı kazanmak için kenetlendi. Yöneticiler kupa şokunun futbolcuları etkilememesi için seferber oldu. Başkan Aziz Yıldırım teselli ettiği oyunculara, “Hepimiz çok üzgünüz. Fakat artık bu maç geride kaldı.

Şimdi sadece Ankaragücü maçına ve şampiyonluğa odaklanın. İşimiz henüz bitmedi” dedi. Tek golün kahramanı kaptan Alex ise şöyle konuştu: “Maçın başından sonuna kadar doğru işleri yapan taraf Trabzonspor’du. Bizim için bir şampiyonluk yolu görünüyor. Kafamızı kaldırıp yolumuza devam edeceğiz. Arkadaşlarıma kötü performans nedeniyle kızmam sözkonusu bile olamaz” diye konuştu..

Öte yandan ligde Trabzonspor, 5 Mayıs 1996’da bitime bir hafta kala sahasında Fenerbahçe’ye 2-1 yenilmiş ve şampiyonluğu kaybetmişti. Bordo-Mavililer o karşılaşmanın da rövanşını almış oldu. 1996 yılındaki yenilginin şokunu Trabzonsporlular uzun yıllar boyunca atlatamamıştı.

Daha sonra birçok yıldız oyuncu Karadeniz ekibinden ayrılmıştı.