Bu kaçış film sahnelerini aratmadı!

İzmir'de denetim yapan trafik polisinden kaçan TIR şoförü 32 yaşındaki Halit Arslan, aracın lastiğine ateş edilmesi sonucu yakalandı. Alkollü olduğu için kaçtığını söyleyen Arslan, gözaltına alındı

11 Kasım 2013, Pazartesi 10:13
A A

Çeşme Gümrük Müdürlüğü’nden aldığı yük ile İzmir- Çeşme Otoyolu Narlıdere gişelerinden TIR'ı ile giriş yapan Halit Arslan, saat 01.00 sıralarında trafik polislerin denetim noktasında durmayıp kaçmaya başladı. Bunun üzerine TIR’ın yol güzargahına Narlıdere ve Balçova’dan asayiş ekipleri yönlendirildi.

TAKİP SAHNELERİNİ ARATMADI

Kent merkezine girmeyen TIR şoförü, aşırı hızlı kullandığı aracıyla Balçova’dan çevreyoluna girip Gaziemir yönüne ilerleyişini sürdürdü. Çevreyolunda peşine düşen ekiplerin uyarı anonsuna rağmen kaçışını sürdüren Halit Arslan, Gaziemir sapağından Yeşillik Caddesi’ne döndü.

Adobe Flash Player Yükle

Karabağlar’a yönelen Arslan’ın yönetimindeki TIR’ın peşine, geçtiği ilçelerdeki asayiş ekipleri de takıldı. Peşine taktığı çok sayıda polis ekibine rağmen kaçışını sürdüren TIR şoförü, Yeşillik Caddesi’nden Buca sapağına döndü.

İzmir- Aydın hat boyu Mevkii’nden NATO’ya oradanda Gürçeşme yönüne dönen TIR şoförünün çok sayıdaki ekipten kaçışı, Hollywood filmlerindeki takip sahnelerini aratmadı.

LASTİĞE ATEŞ AÇILDI

Gürçeşme Caddesi’nden Tepecik yönüne giden TIR şoförünün durması için önce havaya ateş açıldı. Kaçış güzargahı boyunca aşırı hızlı olduğu için yola kapan kurmayan ekipler, aracı durdurmak için lastiklerine ateş açtı.

Sağ ön iki lastiği patlayan TIR, Rüştü Ünsal Polas Okulu yakınlarında durdurulabildi. Şans eseri takip boyunca kimse yara almazken, herhangi bir araçta da olası bir kaza sonucu hasar meydana gelmedi.

Yaklaşık 1 saatlik takibin sonucu yakalanıp şoför kabininden indirilen Halit Arslan, gözaltına alındı. Gürçeşme Polis Merkezi’ne götürülen Arslan’ın 1.02 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Gözaltındaki Halit Arslan, sözlü ifadesinde alkollü olduğu için trafik denetiminden  kaçtığını söyledi.

DORSENİN KAPISI MAHKEME EMRİYLE AÇILACAK

Sürücünün emniyete götürülmesi üzerine TIR’ın kupasında araştırma yapıldı. Yapılan kontrolde kupada birşey çıkmadığı kaydedildi. TIR’ın Almanya plakalı dorsesini aramak isteyen ekipler, mühürle karşılaştı.

Gümrükte mühürlendiği öğrenilen TIR’ın dorsesinin, prosedür gereği mahkeme emriyle incelenebilecek olması üzerine araç, Alsancak Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’ndeki depolara (antrepo) çekildi.

Gün içinde alınacağı kaydedilen mahkeme emri sonrası, dorsenin açılacağı ve inceleme yapılacağı açıklandı. Halit Arslan’ın ifadesinde ayrıca, Almanya’dan gelen malzemeleri Kemalpaşa’da bir depoya götürdüğünü ancak malzemenin ne olduğunu bilmediğini söylediği belirtildi.

Kadir ÖZEN-Yusuf YAVUZ/ İZMİR, (DHA)

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;