Bu kadın erkekler için bıyık bırakıyor!

Dünyanın dört bir yanında binlerce erkek prostat kanserine dikkat çekmek için bu ay bıyıklarını uzatıyor. Her kasım ayında yapılan etkinlikte bu yıl sakal-bıyık bırakan Sarah O'Neill adlı kadın katılımcı dikkat çekiyor

08 Kasım 2013, Cuma 11:56
A A

Her yıl Kasım ayında prostat kanserine dikkat çekmek için düzenlenen “Movember” adlı etkinliğe katılanlar bıyıklarını uzatmaya başladı.

NORMALDE HER GÜN TIRAŞ OLUYOR

Bir çeşit hormon rahatsızlığına sahip olan 29 yaşındaki Sarah O’Neill adlı kadın da sakal ve bıyık bırakarak etkinliğe destek olmaya karar verdi. O'Neill, normalde her gün sakal ve bıyıklarını tıraş ediyordu.

UTANILACAK BİR ŞEY DEĞİL


Huffinton Post’un haberine göre, normal dışı tüylenmeyle mücadele eden O’Neill buna sebep olan polikistik over sendromuna da dikkat çekmek istiyor. İngiltere’de yaşayan O’Neill, “Bu utanılacak bir şey değil. Bu şekilde para da toplayabilirim çünkü bu benim kişiliğimin bir parçası” ifadelerini kullandı. ,,

Avustralya'da 2004 yılında başlayan ve tüm dünyada prostat kanseri başta olmak üzere erkek hastalıklarına dikkat çekmek için düzenlenen "Movember" adlı etkinliğin ismi Türkçe'de "bıyık" anlamına gelen "Moustache" ve "Kasım" anlamına gelen "November" kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;