Bu kadının hayatı sizin elinizde

İran'da idam cezası almasına kesin gözüyle bakılan ateist lider Nigar Azizmuradi'nin kaderi Türkiye'ye bağlı

Bu kadının hayatı sizin elinizde

Azizmuradi şu anda kaçarak geldiği Türkiye'de tutuklu. Türkiye'nin önünde iki seçenek var.

Ya İran'a iade edecek ve bir anlamda asılmasına göz yumacak ya da başka bir ülkeye sınırdışı edecek.

Uluslararası örgütler ayağa kalktı.

Konu Türk kamuoyunun da gündemine oturdu. Şimdi Azizmuradi'nin asılmasını engelleme fırsatı elinizde. Azizmuradi'nin iade edilmemesi isteğini Dışişleri Bakanlığı'na bildirebilirsiniz.

"SAPKIN TARİKAT"

İnsanoğlunun Tanrı tarafından değil, uzaylılar tarafından yaratıldığına inanan ve birçok ülkede “sapkın bir tarikat” olarak görülen Raelyen Hareket’in İranlı bir lideri İstanbul’da yakalandı.

Otomobil yarışı muhabiri Fransız Claude Vorilhon tarafından 1974 yılında kurulan 'UFO tarikatının" sözcüsü Brigitte Boisselier’in yaptığı açıklamada, İran’dan birkaç gün önce kaçan Nigar Azizmuradi’nin, Türkiye’de “uygun pasaportu olmadığı için” tutuklandığını belirterek şunları söyledi:

İDAM CEZASI ALACAK

“Ne yazık ki bize gelen bilgiye göre Azizmuradi İran’a iade edilecek. Ateist olduğunu açıkladığı için burada idam cezasına çarptırılması kesin. Hareketimizin 70 binden fazla üyesi onun ölmesini engellemek için seferber oldu. Dünya çapında tüm Türk büyükelçilikleri önünde gösteriler yapıp, bu cesur kadının durumunu uluslararası yetkililerin dikkatine sunacağız.”