Bu kıza inanmayın

Siber suçlular artık insanların duygu ve istekleriyle oynamayı çok iyi biliyor. Bu organize yöntemler o kadar ileri gitti ki, hiç ummadığınız bir anda hesabınızı hacker'lara kaptırabiliyorsunuz

17 Haziran 2011, Cuma 16:11
A A

Güzel bir kızın arkadaşlık teklifi bir çok erkeği heyecanlandırır. Bir de bu kızla ortak arkadaşlarınız çok fazlaysa onun teklifini kabul etmeden önce bazı detaylara fazla dikkat etmezseniz Güzellik ve ortak arkadaşların verdiği güven bir anda sanal dolandırıcıların eline düşmenize neden olabilir. Çünkü organize sanal suç örgütleri, ünlü sosyal ağların sistemlerini taklit ederek dikkatsiz kullanıcıları tuzaklarına düşürüyor.

Bu Kız Gösterdiğini Vermiyor

Size gelen bu e-postadaki teklife tıkladığınız zaman ya Facebook'un sahtesi olan sitede login olmanız isteniyor ya da bilgisayarınıza fark etmeden casus programlar yükleniyor. Bu tarz sahte mesajların başka farklı versiyonlarında ise 'hesabınızın sahte olduğuna dair şikayet aldık, lütfen bu mesaja cevap verip gerçek kullanıcı olduğunuzu ispatlayın yoksa sizi Facebook'tan sileceğiz' diye bir mesaj alıyorsunuz. Eğer sorulara doğru cevap verirseniz hesabınız kötü niyetli kişilerin eline geçiyor. Sosyal ağlardaki güzel kızların tekliflerine karşı dikkatli olun.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;