Bu kızların karşısına çıkmak yürek ister

Manisa'da, sekiz ay önce savunma sporları eğitimi almaya başlayan liseli kız öğrencilerin 'Kadına şiddete hayır, erkeksen çık karşıma' sloganıyla gerçekleştirdikleri gösteri müsabakası göz korkuttu

25 Mart 2015, Çarşamba 20:06
A A

Kentteki çeşitli liselerde eğitim gören ve sekiz ay önce Muay Thai’de savunma sporları eğitimi almaya başlayan 12 kız öğrenci, ’Kadına şiddete hayır, erkeksen çık karşıma’ sloganıyla gösteri müsabakası düzenledi.

İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi bahçesindeki etkinliğe; Şehzadeler İlçe Belediyesi Başkan Vekili İsmail Önal, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Şen, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat Kaya ile çok sayıda öğrenci katıldı. Nefes kesen gösteride liseli kızlar, göz korkuttu. İlgiyle müsabakaları izleyenler, gösteriyi dakikalarca alkışladı. Gösteri maçının ardından bir süre önce Bodrum’da düzenlenen turnuvada derece yapan bazı sporculara; ödül ve madalyaları da protokol üyelerince verildi.

Gösteriden çok etkilendiğini ve kendisinin de tekvando ile ilgilenen biri olarak kızların karşısına çıkmaya çekindiğini söyleyen Duman, "Bu emek boşa çıkarılmayan bir emek. Bu dövüş sporundan ziyade tamamen savunma sporudur.

Muay Thai, kızlarımızı dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı kendilerini savunmak amacıyla öğrendikleri bir spor branşıdır. Bu anlamda gerçekten bu anlamda burada Manisa’yı şahlandıran Ediz Barış hocama ve takımına teşekkür ediyorum.

Bayan kardeşlerimizin son zamanlarda karşılaştıkları toplumumuzdaki o kötü vakalardan kendilerini korumak amacıyla bu branşa gösterecekleri ilgiden de oldukça memnunum. Gördüğüm kadarıyla oldukça fazla katılım olacak. Biz de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu konuda her desteği vereceğiz" dedi.

MANİSA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;