Bu koleksiyon sizi çok şaşırtacak: Aşk cenazesi

Başak Cankeş'in markası BASHAQUES, 2018 koleksiyonu için ilhamını ulaşılmaz olanın çekiciliği, bilinmezliği ve AŞK zannı üzerinden alıyor. İnsanoğlunun hayatındaki en büyük ikilem olan aşk ve ölüme tasvir eden koleksiyonun tamamı koyu kırmızı

15 Eylül 2017, Cuma 12:00
A A

Değer bilmezlik mi Aşk’ı bulamamaya yol açıyor yoksa tutku eksikliği mi Aşk’ın katili?" ve "İçini göremediğimiz, okuyamadığımız insanlara hayal gücümüz ile mi aşık oluyoruz?" gibi soruları araştırdığı bu koleksiyonuyla Başak Cankeş sanatsal modanın psikolojik bir rahatlama yöntemi olarak kullanılabileceğini vurguladı ve acıyı materyale akıtarak dindirmekle ortaya çıkan bir büyüyü izleyeceğimiz mesajını verdi.

Tüm koleksiyon Cankeş’in bugüne kadar tasarladığı koleksiyonlardaki farklı iki giysi kalıbının birleşiminden oluşuyor. Aşk’ın, iki farklı ruhun bir araya geldiğinde yarattığı uyumsuzluğun güzelliği olduğuna inanan tasarımcı tüm parçalarına bu ikiliği yansıtıyor.

Hepimizin hayatına buz dağına benzeyen insanlar girmiştir. Ne yaparsanız yapın erimezler çünkü eridiklerinde derinlikleri kaybolacaktır. Değer vermeyi unuttuğumuz ve bizim için çok değerli olan insanları, onlardan aldığımız dersler sayesinde hatırlarız." - Başak Cankeş

Begüm Canbulatoğlu’nun Başak Cankeş’in iç dünyasını canlandırdığı teatral showun koreografisi Ekin Bernay ‘a ait. Styling Mert Yemenicioğlu tarafından yapıldı. Tüm kurgu ve produksiyon ise Bashaques’ imzasını taşıyor.

MG International Fragrance Company, "Aşk Cenazesi" sunumuna özel tasarladığı BROKEN LOVE kokusuyla davetlilere unutulmaz bir deneyim sundu. Makyajlar ise M.A.C Cosmetics sponsorluğunda saçlar ise MAKAS sponsorluğunda tasarlandı.