Bu köpek sapığına dur deyin!

Almanya'da köpeklerine aşık olduğunu ve onlarla cinsel ilişkiye girdiğini söyleyen adama öfke yağıyor

02 Kasım 2012, Cuma 08:06
A A

Alman Berliner Zeitung gazetesine konuşan ve kendisini David Z. olarak tanıtan 'zoosodomist' (hayfanla ilişkiye giren kişi) Alman kamuoyunda büyük tepkiyle karşılaştı.

Bild gazetesi, "Köpeğime aşığım" diyen zoosodomist hakkındaki haberine "Bu sapığa artık dur deyin!" başlığıyla verdi.

David Z. röportajda, ilk kez 20 yaşında bir köpekle cinsel ilişki yaşadığını belirtiyor. Zoosodomist, "İlk köpek aşkımın adı Nelly idi. Toplam 5 köpek partnerim oldu" diyor.

Almanya'da yasak değil


Almanya hükümeti zoosodomiyi cezalandıran yeni bir yasal düzenleme üzerinde çalışıyor. Almanya, 1969 yılında hayvanlarla cinsel birleşmeyi yasaklayan maddeyi ceza yasasından çıkarmıştı.

Hayvanlarla sapkın ilişkiye girme, Avrupa ülkelerinden İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'da da cezaya tabi. Zoosodomi 2008'de yapılan bir yasal düzenlemeyle İsviçre de yasaklanmıştı.

10 bin sapık daha var


Bild gazetesine konuşan Alman hayvan hakları koruma örgütleri zoosodominin bir an önce cezalandırılmasını talep ettiler.

Berliner Zeitung, "Almanya'daki zoosodomist sayısının tahminen 10 bini bulduğunu" yazdı.

Sodomi kelimesinin kökeni

Sodomi kelimesi Eski Ahit'te anılan Sodom şehrinden geliyor. Sodom, "sakinlerinin 'kötü alışkanlıkları' nedeniyle Gomora kentiyle birlikte Tanrı'nın hışmına uğrayarak yok edildi".

Zoosodomistlerin büyük kısmı kendilerini "hayvan hayranı, hayvan seven, hayvan düşkünü ve hayvanlar üzerinde deney yapılmasına karşı çıkan kimse", kısaca zoofilist olarak tanımlamayı yeğliyor.

DEUTSCHE WELLE TÜRKÇE

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;