Bu nasıl insan

Evlenme vaadiyle kaçırıp yüzlerce kişiye pazarladığı 15 yaşındaki kız kaçınca, onun 11 yaşındaki kız kardeşini kaçırmak için okula girdi...

13 Kasım 2012, Salı 08:09
A A

Evlenme vaadiyle kaçırıp Hatay’da erkeklere pazarladığı 15 yaşındaki Y.G.’nin kaçması üzerine, intikam olarak onun 11 yaşındaki kız kardeşi M.G.’yi okuldan kaçırmaya çalışan Murat K. (30), okulda küçük kızın sınıfını ararken yakalandı.

Antalya'da yaşanan olay, ’155 Polis İmdat’ telefonuna gelen bir ihbarla ortaya çıktı. Bir süre önce kocasından ayrılan M.G. adlı kadın, polisi arayarak merkez Kepez ilçesinde bulunan Yenimahalle İlköğretim Okulu 5’inci sınıfta öğrenim gören kızı M.G.’nin kaçırılacağını söyledi.

ENİŞTESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ


İhbar üzerine polis alarma geçti. Çok sayıda polis okula ve okulun bulunduğu mahalleye sevk edildi. Okula giden polis, Murat K.’nın, eniştesi olduğunu söyleyerek M.G. adlı öğrenciyi görmek istediğini söylediğini; güvenlik görevlisi tarafından ziyaretçi defterine imza attırılarak okul müdürünün odasına yönlendirildiği belirledi.

Polis, Murat K.’yı küçük kızın sınıfını ararken yakalayıp gözaltına aldı. Bu sırada anne M.G., büyük kızı Y.G. ile birlikte okula geldi. Polis hem anne ve kızını, hem de Murat K.’yi ayrı araçlarla Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

'SİZ BENDEN KAÇARSANIZ, BEN DE...'

Anne M.G., kızı Y.G.’nin 6 ay önce Murat K. tarafından evlenme vaadiyle kaçırılıp Hatay’da yüzlerce erkeğe pazarlandığını, kızının kaçıp önceki gün yanına dönmesi üzerine Murat K.’nin kendilerini arayarak "Siz benden kaçarsanız ben de küçük M.G.’yi kaçıracağım" dediğini söyledi. Anne M.G., büyük kızının kaçırılmasının ardından polisten yardım istediğini, tüm aramalara rağmen kızının bulunamadığını belirtti.

ADAM ÖLDÜRMÜŞ


Y.G. ise polislere Murat K.’nin kendisini evlenme vaadiyle kandırarak kaçırdığını ve Hatay’a götürerek burada zorla yüzlerce erkeğe pazarladığını söyledi. Polis yaptığı araştırmada Murat K.’nin fuhuşa aracılık ve yer temini, insan öldürme gibi suçlardan sabıkasının olduğunu belirledi.

Olanlardan habersiz küçük kız M.G.’nin de ifadesi alınırken, yüzlerce erkeğe pazarlandığı ortaya çıkan Y.G. başından geçenleri uzman pedagog eşliğinde anlatması için Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürerken Murat K.’nin küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı, fuhuşa aracılık ve yer temini ile çocuk kaçırmaya teşebbüs suçlarından sorgusunun devam ettiği belirtildi.

Soner KOCAER- Ömer ERDEM/ ANTALYA, (DHA)-

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;