Bu nasıl iş böyle!

Adalet Bakanlığı'nın, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ile Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın meslekten ihracı istemiyle hazırladığı soruşturma raporu, çarpıcı belgeleri günışığına çıkarttı

Bu nasıl iş böyle!

CEP, İŞ VE EV TELEFONU DİNLENDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’in cep, iş ve ev telefonlarının, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun talebiyle 2008’de dinlemeye alındığı ortaya çıktı. Eminağaoğlu ile Kaçmaz hakkındaki soruşturma dosyasında, Teftiş Kurulu’nun dinleme kararını 3 ay uzatmak için İstanbul Özel Yetkili Nöbetçi Mahkemesi’ne yazdığı 14 Ocak 2009 tarihli bir yazı yer aldı.

'ERGENEKON YARGIYA SIZIYOR'

Bu yazıda Engin’in yanısıra emekliye ayrılan Bakırköy Savcısı Ali Çakır’ın da 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin Ekim 2008 tarihli kararıyla dinlendiği görülüyor. Yazıda ayrıca bu isimlerin Ocak-Haziran 2008 arasında nerede olduklarının cep telefonu sinyallerinden saptanması, işyerlerinin bir hafta süreyle teknik araçlarla izlenmesi, ses veya görüntü kaydı alınması için karar talep ediliyor. Ergenekon savcılarının bağlı olduğu Aykut Cengiz Engin’in dinlenme gerekçesi ‘Ergenekon terör örgütünün yargıya sızma konusunda yoğun gayret gösterdiğinin anlaşılması’ olarak gösterildi.