'Bu ne biçim tanıtım lan'

Siyah-beyazlı idareciler, Vodafone Arena'nın görselinin üzerinde yer alan 'Kombineni al gururlan' şeklindeki yazıda '-lan' hecesinin ayrı yazılmasına şaştı kaldı. Afişi onaylayan İleşitim Komitesi Başkanı Erdoğan Aktaş eleştirildi

23 Haziran 2014, Pazartesi 09:44
A A

Beşiktaş Kulübü, Vodafone Arena kombinelerinin fiyatlarını dün kulübün internet sitesinden duyurdu. Ancak haberde kullanılan reklam görseli yöneticileri rahatsız etti. Siyah-beyazlıların yapımı tamamlandığında ortaya çıkacak olan yeni mabedinin görselinin üzerinde “Dünyanın en güzel yerinde yeniden maç izlemeye hazır mısın? Kombineni al GURUR LAN!” yazıyor. ‘Lan’ hecesinin ayrı yazılması, siyah-beyazlı yöneticilerin, konuyla ilgili sonu ‘lan’ ile biten sorular sormasına neden oldu.

"AMAÇ İLGİ ÇEKMEK Mİ?"


Sampiy10.com'dan Erdal Cömert'in haberine göre; siyah-beyazlı yöneticiler, ‘-lan’ hecesinin ayrı yazılarak ne yapılmak istendiğini anlayamadılar. Taraftarların ilgisini çekmenin muhtemel olduğunu ifade eden yöneticiler, “Ne olursa olsun biz ciddi bir kurumuz. ‘-lan’ hecesinin ‘lan’ sözcüğü gibi kullanılması hiç hoş değil. Bunu hazırlayan şirkete reklamın kesinlikle değiştirilmesi gerektiği söylenmeliydi” dediler.

"MÜDAHALE EDİLMELİYDİ"

Yöneticiler, reklam görselini bu şekliyle onaylayıp yayınlanmasını sağlayan kulübün İletişim Komitesi Başkanı Erdoğan Aktaş’ı da eleştirdiler ve “Erdoğan Aktaş’ın buna müdahale etmesi lazımdı. Kulübün resmi internet sitesinde böyle bir reklam yayınlanmamalıydı. Bir mesaj verilmek istenmiş mi, yoksa yazı stadın üzerine gelmesin diye mi böyle yapıldı anlaşılamıyor” ifadelerini kullandılar.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.