Bu sel başka sel!

Plansız programsız yapılan kazı çalışmalarında görmeye alışkın olduğumuz 'kazalardan' biri de Kayseri'de yaşandı

29 Eylül 2009, Salı 13:35
A A

Plansız programsız yapılan kazı çalışmalarında görmeye alışkın olduğumuz 'kazalardan' biri de Kayseri'de yaşandı. Daha önce yaşanan bu tür olaylardan birinde 'yanlışlıkla' doğal gaz boru hattı patlatılmış; hatta İstanbul'da metronun tepesinden delik bile açılmıştı. Kayseri'de ise kazı çalışmasında kullanılan iş makinesinin patlattığı borudan çok miktarda içme suyu akması nedeniyle Osman Kavuncu Bulvarı bir süre trafiğe kapatıldı. 

Edinilen bilgiye göre, özel bir firmaya ait iş makinesi, Keykubat Mahallesi Özkul Sokak’ta kazı çalışması yaparken içme suyu borusunu patlattı. Patlayan borudan akan tonlarca içme suyu, Osman Kavuncu Bulvarı’na ve servis yollarına dolarak trafiğin aksamasına neden oldu. 

45 DAKİKA FELÇ ETTİ

Trafik ekipleri, yolun kent merkezine ulaşımı sağlayan şeridini trafiğe kapattı. Ulaşım yaklaşık 45 dakika servis yolundan kontrollü olarak sağlandı. Servis yolundaki iş yerlerinin sahipleri ile müşteriler de yolun karşısına geçmek için bir süre suyun çekilmesini bekledi. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, suyu keserek patlayan içme suyu borusunu tamir etmeye başladı. Borunun patlaması nedeniyle mahalleye bir süre su verilemedi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;