Bu soru herkesin içini parçaladı

İstanbul'da meydana gelen kazada araca sıkışan Murat Akarslan'ın feryatları yürek dağladı. Ayaklarını hissetmeyen genç adam arkadaşlarına tek bir soru sordu: 'Ayağım koptu mu?'

23 Kasım 2010, Salı 16:53
A A

TEM Otoyolu’nda aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. Sürücü kabininde sıkışan yaralı Murat Akarslan, itfaiyenin 45 dakika süren çalışması sonrası hurdaya dönen kabinden çıkarılabildi.

Kaza yerine gelerek Akarslan’ı kabine bağladıkları halatla kurtarmayı deneyen vatandaşlar ile polis arasında gergin anlar yaşandı. Topluluğun yardım amacıyla olsa da yaralının durumunu zorlaştırdığını, hatta ölümcül yaralanmalara yol açabileceğini belirten polis ekipleri, kaza yerinde güvenlik şeridi oluşturdu, daha sonra da itfaiye ekiplerine haber verdi.

 

Adobe Flash Player Yükle

 

Kurtarılmayı bekleyen şoför Akarslan, itfaiye ekiplerine ve arkadaşlarına tek bir soru sordu: 'Ayağım koptu mu?' Kaza yerine gelen Erenköy, Ümraniye ve Dudullu itfaiye ekipleri, 45 dakikalık çalışmanın ardından yaralı sürücüyü sıkıştığı yerden çıkarmayı başardı.

Ambulansa konularak Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Akarslan’ın bacaklarında kırıklar olduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;