Önceki Fotolar

Bu Türk oyuncular cesur sahneleriyle tanınıyor

Türk filmlerinin cesur sahnelerini başarıyla oynayan Türk kadın oyuncuları hatırlıyor musunuz? İşte sevişme sahneleriyle zaman zaman gündem olan cesur oyuncular 

25 Ocak 2018, Perşembe 11:45
A A

Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali’nde; en iyi kadın oyuncu ödülü, ‘Kor’ filmindeki rolüyle Aslıhan Gürbüz’e verildi.

Tuğba Melis Türk

Tuğba Melis Türk

Cehennem 3D filmindeki sevişme sahnesiyle adından çokça bahsettirdi Tuğba Melis türk.

Ailesinin o sahneye tepki göstermediğini söyleyen Türk, “Ailem ne olursa olsun yanımda... İlk sinema filmim ‘Cehennem 3D’deki sevişme sahnemi bile beraber izledik. Oyuncuysanız her role girmelisiniz. ‘Kitap okurum, yürürüm, yemek yerim ama sevişmem’ demek saçma olur dedi.

Ece Dizdar

Ece Dizdar

M.Caner Alper tarafından kaleme alınan “Çekmeceler kız çocuk cinselliğine korkusuz bakışla ele alıyor.

Ece Dizdar bütün filmi sırtlayarak cesur sahnelerin hakkını vermiş.

Saadet Işıl Aksoy

Saadet Işıl Aksoy

Penelope Cruz ile Saadet Işıl Aksoy'un, başrol oynadığı Twice Born isimli filmin en cesur sahnesinin görüntüleri şaşırtmıştı. Sahnede Atasoy'un başrolü paylaştığı Emile Hirsch ile sevişme görüntüleri gündeme bomba gibi düşmüştü.

Türkü Turan

Türkü Turan

Türkü Turan'ın gerçekte babasının arkadaşı olan İlhan Şeşen'le Saklı filminde yaptığı sevişme sahnesi olay olmuştu.

Turan sevişme sahnesiyle sık sık gündeme gelmesinin ardından "inselliğin içgüdüsel olarak çocuk sahibi olmak ve aşk için yapılan bir şey olduğunu bir türlü anlayamadık. Sanki özel hayatında kimse öpüşmüyor, sevişmiyor. Ne kadar bastırılırsa bastırılsın, bu, herkesin içinde var. Ama bastırılmışlık yüzünden bir filmde veya dizide öpüşen, sevişen birini görünce herkesin aklı çıkıyor" demişti. 

Mihriban Er

Mihriban Er

2013 yapımı Köksüz filminde liseli oğlunun arkadaşıyla ilişki yaşayan bir kadını canlandıran Mihriban Er sevişme sahnelerinin hakkını vermişti.

Bennu Yıldırımlar

Bennu Yıldırımlar

Yıldırımlar cesaretiyle çok konuşulmuştu. Bir fahişeyi canlandırdığı Gökten Üç Elma Düştü filminin duş sahnesinde başarılı oyuncu 10 saniye çırılçıplak görünüyor.

Funda Eryiğit

Funda Eryiğit

Son dönemin belki de en başarılı genç oyuncularından olan Funda Eryiğit, Yeşim Ustaoğlu imzalı 'Tereddüt' filminde çok cesurdu. 

Film sevişme sahneleri yüzünden sarsünlenmiş ve o dönem oyuncular tarafından bu duruma tepki gösterilmişti.