Bu yaz plajda dinlemeniz gereken şarkılar

Tüm senenin yorgunluğunu üzerinizden atacağınız, aylardır beklediğiniz an geldi çattı: Şezlonga uzandınız! İlk adım tamam, gelelim ikinci adıma! Kulaklıklar kulağa takıldı, ikinci adım da tamam! Şimdi geriye şarkı listenizi ayarlayıp gözlerinizi kapatmak ve güneşin kemiklerinizi ısıtmasına izin vermek kaldı. Biz de size dev hizmet sunalım, beach'lerde çalan bir örnek şarkılardan farklı, sizi hem dinlendirecek hem eğlendirecek bir şarkı listesi yapalım dedik. Huzurlarınızda,plajda mutlaka dinlemeniz gereken şarkılar!

14 Haziran 2017, Çarşamba 09:54
A A
Jin - Buludlar

Jin - Buludlar

Yaz diyince akla masmavi gökyüzü; mavi gökyüzü deyince de akla Jin'in Buludlar şarkısı gelir. İçinizi ısıtan, keyfinizi bir anda zirve yaptıran bu şarkı için Azeri reggae şarkıcısı Ceyhun Zeynalov yani sahne adıyla Jin'e minnettar olmamak elde değil. 

Bill Withers - Lovely Day

Bill Withers - Lovely Day

78 yaşındaki ABD'li soul şarkıcısı Bill Withers deyince aklınıza ilk gelen şarkı Ain't no Sunshine olabilir. Üzmeyin kendinizi yahu, 1977'nin hitlerinden eskimeyen Lovely Day'i dinleyin, keyfiniz yerine gelsin.

Son Feci Bisiklet - Bikinisinde Astronomi

Son Feci Bisiklet - Bikinisinde Astronomi

Onu bir görseniz sanırsınız / O bir deniz yanılırsınız / O benim güneş sistemim" diye başlayan harika şarkı sözleri ve huzur veren müziğiyle Son Feci Bisiklet'in Bikinisinde Astronomi'si, sadece bu yaz değil her yaz dinlemeniz gereken şarkılardan. 

Daft Punk - Lose Yourself To Dance

Daft Punk - Lose Yourself To Dance

Modası geçti" demeyin, geçmez, geçemez! Daft Punk'ın 2013 tarihli Random Access Memories albümünün üstünden 4 yıl geçmesine rağmen albümün başyapıtlarından Lose Yourself To Dance, etkisini ve enerjisini koruyor. 

Michael Jackson - Don’t Stop 'Til You Get Enough 

Michael Jackson - Don’t Stop 'Til You Get Enough 

Bu saatten sonra Michael Jackson'a güzelleme yapacak, methiye düzecek halimiz yok, adam "Pop'un Kralı". 28 Temmuz 1979'da yayınladığı efsane Don’t Stop 'Til You Get Enough ise, bize sorarsanız bugün, yarın, kışın, yazın ve her daim dinlemekten bıkılmayacak bir klasik. 

Palmiyeler - Ben de Doğdum

Palmiyeler - Ben de Doğdum

Hafif Müzik'ten Berk Sayan'ın tanımına göre "new-wave, neo-psychedelia ve surf-rock etkisi hissedilen günlük-güneşlik bir müzik yapan" Palmiyeler, işte bu yüzden tam bir yaz grubu! İlk albümleri ll (Venus), bu sene şubat ayında yayınlandı. Dinlemeden geçmeyin deriz.  

Hot Chocolate - You Sexy Thing

Hot Chocolate - You Sexy Thing

İngiliz grup Hot Chocolate'ın solisti Errol Brown tarafından 1975'te yazılmış You Sexy Thing, keyifleri gıcır yapacak bir parça. Kadın-erkek fark etmez, şezlonga uzandığınızda gözünüzün önünden "bikiniyle koşan bir Kate Upton" geçirmek de şarkının etkisini tavan yaptırabilir. 

Sofi Tukker - Awoo

Sofi Tukker - Awoo

Soft Animals adını verdikleri EP'lerini geçen yaz yayınlayan New York'lu ikili Sofi Tukker'i dinleyin, dinletin. Şu sıralar Drinkee parçasının Türkçeye uyarlanmış bir versiyonu reklam jingle'ı oldu, haliyle şarkıdan bunalmış olabilirsiniz ama Awoo'yu dinlemeden bu yazı geçirmeyin.  

Anderson Paak - Come Down

Anderson Paak - Come Down

Anderson Paak'ın Malibu albümünde yer alan Come Down, ister Kilyos'ta olun ister Caddebostan sahilde, sizi Malibu sahillerine götürüyor. 2016 çıkışlı bu keyifli parça, R&B, hip hop, neo soul sularında yüzüyor. 

Shaggy - It Wasn't Me

Shaggy - It Wasn't Me

Shaggy'siz yaz geçer mi? Bizce geçmez! Konu kapanmıştır!  

Mirkelam - Bir Fotoğraf Çekinebilir Miyiz

Mirkelam - Bir Fotoğraf Çekinebilir Miyiz

Mirkelam'ın "Bir Fotoğraf Çekinebilir Miyiz" şarkısı yayınlanalı 11 yıl oldu. Ne Mirkelam bir daha bu kadar eğlenceli bir şakı yapabildi, ne şarkı usandırdı. O zaman bu yaz ve yaz "Bir fotoğraf çekinebilir miyiz / Dudakların dudaklarımda!"

Beach Boys - Surfin Usa

Beach Boys - Surfin Usa

Ve işte bir klasik daha! Billboard'un 1963'ün en iyi ikinci şarkısı kabul ettiği Surfin' U.S.A, bir rock'n roll klasiği. Sörf yapmayı bilin, bilmeyin fark etmez. İnsanda plaja koşma isteği uyandırıyor. Ha bu arada, 1963'ün en iyi şarkısını merak ediyorsanız, Billboard 1 numaraya The Fireballs'dan Sugar Shack'i koymuş.  

Gorillaz  - Andromeda

Gorillaz - Andromeda

Gorillaz'ın sabır taşı kesilerek beklediğimiz beşinci albümü Humanz, bu yıl 28 Nisan'da yayınlanmıştı. Albümün güzelliklerinden Andromeda, siz plajda uzanmış, güneş kemiklerinizi ısıtırken ayaklarınızla ritim tutturma garantili bir şarkı.