Önceki Fotolar

Bu yazın en moda zayıflama yöntemi: Fulton diyeti

Atkins, Ducan, Karatay diyeti derken şimdi yeni moda Fulton diyeti oldu. Bu yeni yaklaşım diyet dünyasında bir fırtına estirdi

01 Ağustos 2017, Salı 22:43
A A

Fulton’un diyet programı insanın biyokimyasını, genetik yapısını, psikolojisini ve karışık beslenmesini vurguluyor. Fulton, bunlar dikkate alındığında kişi rahatlıkla kilo verebilir, selülitlerinden kurtulabilir, beli incelir, saç tırnak ve cildi güzelleşir diye vurguluyor. 

Fulton "Six Weeks To OMG" adlı kitabında kısaca şöyle diyor; - Sabah kalkınca saat 7 gibi küvetinizi 15-20 derece sıcaklığında su ile doldurun ve 10-15 dakika küvet keyfi yapın. Bu sırada vücudunuz kendini ısıtmaya çalışırken yağ yakacaktır. Diyabet ve kalp hastaları bu uygulamadan kaçınmalıdır.  

- Duştan sonra ise sade bir kahve için.  Kahvedeki kafein bedeninize yağ yakması için sinyaller gönderecektir böylece vücudunuz tekrar yağ yakmaya başlayacaktır. - Kahveden sonra ya yürüyüşe çıkın ya da bedeninizin yağ yakmasını sağlayacak hareketler yapın. Evde koşu bandı, temizlik, bahçe işleri gibi. 

- Kahvaltıyı saat 10 gibi yapın, bu şekilde metabolizmanız daha çok hızlanacaktır. Tipik kahvaltıda yenen yiyeceklerden sonra, vücut yağ yakmayı durdurur. Kahvaltı yapmadığınızda ise, vücut yağ yakmaya başlar. - Her gün mutlaka 3 ana öğünü dolu dolu yiyin. Yiyeceklerde kısıtlama yapmayın. Bunu yaptığınızda psikolojik olarak daha fazla etkilenip daha çok yeme isteği içine girersiniz. 

- Ara öğün asla yemeyin. Vücudunuzun yağ yakma sürecine engel olursunuz. - Günlük karbonhidrat alımını 120 gr ile sınırlayın. - Öğünler proteinden zengin olmalı ve sebze içermeli (havuç, pancar ve patates hariç). Örneğin kahvaltıda yumurta, domates, salatalık; öğlen tavuk, salata; akşam et ve haşlanmış sebze olmalı. 

- Haftada 2 kez balık yiyin fakat yağlı balıklardan uzak durun. 

- Meyve, şeker içerdiği için günlük 3 porsiyonu geçmemeli. Gün içinde mevsim meyvelerini öğünlerin arkasından yiyin. 

- Akşam yatmadan önce 10 kez balon şişirin ve balon egzersizi yapın. Bu şekilde karın kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız. 

- Sabah içtiğiniz kahve dışında başka kahve içmeyin. Gün içinde bol su ve şekersiz yeşil çay için. Alkollü içeceklerden uzak durun.