Bugün 18'ine girdi, ortada yok

Bugün 18 yaşına giren lise son sınıf öğrencisi Funda T., 2 Ağustos günü Bakırköy'de staj yaptığı hukuk bürosundan, 'İlaç almaya eczaneye gidiyorum' diyerek çıktı. O günden beri kızlarından haber alamayan Şenay T., kızının 4 yıl önce arkadaşlık yaptığı M.G. tarafından kaçırılmış olabileceğini öne sürdü

08 Ağustos 2014, Cuma 09:42
A A

Savcılığa suç duyurusunda bulunan aile, görgü tanıklarının ifadelerine göre kızlarının 4 kişi tarafından bir araca zorla bindirilerek kaçırıldığını öne sürdü. Gelen isimsiz bir telefon sonucu, kızının Ağrı Doğubayazıt ya da İzmit’te bulunduğuna ilişkin duyum aldıklarını söyleyen anne, "Çocuğumun hayatından endişe ediyorum, 6 gündür haber yok diyerek gözyaşı döktü. Kızının kendi rızası ile gitmiş olma ihtimalini de değerlendirdiklerini ifade eden anne, çocuğundan haber almak istediğini dile getirdi.

YARIN DOĞUM GÜNÜ


Dün yaptığı açıklamada kızının yarın (bugün) 18 yaşına basacağını anlatan anne Şenay T., "Kızım 17 yaşında. Yarın (bugün) doğum günü. Ne olursa olsun kızımın geri dönmesini istiyorum. Çocuğum rahat olsa muhakkak beni arar. Çocuğumun zorla tutulduğunu biliyorum, ama hiçbir şey yapamıyorum. Kızım okusun, idealine ulaşsın, avukat olsun, aydın bir insan olsun diyerek, Funda’nın bulunması için yardım çağrısında bulundu.

Ezgi ÇAPA / İstanbul, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;