Buket Bulut hayatını kaybetti

2 arkadaşının öldüğü tramvay kazasında ağır yaralanan Buket de beyin ölümünün ardından hayatını kaybetti

Buket Bulut hayatını kaybetti

Tramvay kazasının ardından beyin ölümü gerçekleşen liseli Buket Bulut, saat 13.50'de kalbinin durması sonucu hayatını kaybetti.

Geçen perşembe günü gerçekleşen kazanın ardından, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bekleyen Buket'in arkadaşları acı haberle yıkıldı. Gözyaşlarına boğulan Buket'in arkadaşları arasında baygınlık geçirenler oldu.

Buket Bulut'un cenazesi ölüm haberinin açıklanmasının ardından hastaneden alınarak Adlı Tıp Kurumu'na getirildi. Cenazenin ev ve okulda düzenlenecek törenin ardından Trabzon'a götürüleceği öğrenildi.

EDEBİYAT ÖĞRETMENİ HASTANDEN AYRILMADI

Buket Bulut'un cenazesi hastaneden alınarak otoposi için Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. Kadir Hasoğlu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yeşim Mehmetoğlu, tedavi gördüğü süre boyunca Buket'i hastanede bir an olsun yalnız bırakmadı. Buket için günlerce hastanede kalan Yeşim Mehmetoğlu, “Buket'in dersine girmiyorum. Bu önemli değil. Bizim çocuğumuz. En son ümidimiz Buket'ti. Buket'i bırakamadık. Çok ümidimiz vardı. En azından 'Buket kurtulsun' diye düşündük. Ama olmadı. Şu an kelimelerin bittiği yerdeyiz” diye konuştu.

YAYA GEÇİDİNDEN GEÇİREBİLSEYDİK

Buket Bulut'un ölüm haberini alan Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir, hastaneye geldi. Cinbir basına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bir haftadır yaşam mücadelesi veren Buket Bulut'u da kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Herkes Buket'in yeniden hayata tutunabileceği anı bekliyordu. Ama olmadı. Çocuklarımız Kemal Hasoğlu Lisesi'nde eğitimlerine devam etmek ve başarılı olmak istiyorlar. Büyük bir aileyiz. Bahçelievler'i yönetenler ve Kemal Hasoğlu Lisesi'nin müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenleri ve öğrencileri ile Buket'i Trabzon'a okulundan uğurlayacağız.

Okulun önünde üst geçit yapılıp yapılmayacağı, uygun olup olamayacağı kararı Büyükşehir Belediyesi'ne ait. Bizim arzumuz, isteğimiz, burada bir kayıp daha vermemek. Çocuklarımız bizim için çok önemli. Onlar bizim geleceğimiz. Geleceğimizi kuracak çocuklarımız arasından böyle kayıplar vermek istemiyoruz. Üzüntülüyüm, bir kaymakam olarak aynı zamanda yaralıyım. Bu kazadan çıkarılacaklar eğitime ihtiyacımız olduğudur. Bu bir suçlama değildir. Çocuklarımızın yarınlara her yönüyle hazırlayabilmeliyiz. Oraları incelediniz gördünüz. Allah'ın aşkına oralarda daha ne yapılabilir? Üst geçit olsa, onlar da üst geçitten geçse bu kaza olmazdı tabii. Çocuklarımızı sinyalizasyon sisteminden geçirebilseydik. 'Geçselerdi' demiyorum. 'Geçseler' desem suçluyor, diyeceksiniz. Çocuklarımız yaya geçidinden geçirebilmiş olsaydık bu kaybı bu üzüntüyü yaşamayacaktık. Sizlerden ricam, okulumuzu öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi eğitimden alıkoyacak şeylerden dikkatle kaçınalım. Bu çocuklarımız yarınlarına hazırlanmak istiyor. Çocukları ve aileleri kendilerine bırakalım.”