Buldukları nüfus cüzdanıyla kredi çekip alışveriş yaptılar

Kütahya'da işçi emeklisi İsmet Keskin'in düşürdüğü nüfus cüzdanıyla değişik bankalardan 15 bin lira kredi çekip, 13 bin liralık da alışveriş yapan 3 kişi polis tarafından yakalandı

10 Şubat 2015, Salı 14:47
A A

İşçi emeklisi İsmet Keskin geçen aralık ayında gittiği bir banka şubesinde işlemlerini yapıp dışarı çıktıktan sonra nüfus cüzdanını düşürdüğünü fark etti.

Keskin, aramalarına rağmen nüfus cüzdanını bulamayınca Nüfus Müdürlüğü’ne giderek yeni biz cüzdan çıkarttı.

Keskin’in kaybettiği nüfus cüzdanını bulan R.G. (47) kendi fotoğrafını yapıştırıp arkadaşları B.Ç. (42) ve U.M. (42) ile gittikleri 2 bankadan 15 bin lira kredi çekti. bankadan kredi kartı da çıkartan şüpheliler, bu kartla bir işyerinden 10 bin liralık masaj aleti, koltuk ve çekyat, bir işyerinden de 3 bin liraya yine kredi kartıyla cep telefonu satın aldı.

Yaklaşık 30 bin liraya yakın borcu olduğunu kredi çekmek için gittiği bir banka şubesinden tesadüfen öğrenen İsmet Keskin, polise başvurdu.

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri banka ve işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek 3 şüphelinin kimliklerini belirledi.

Şüpheliler R.G., B.Ç. ve U.M. dün polisler tarafından yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler yapılan sorgulamalarının ardından ’Resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

Oğuzhan KILIÇ / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;