Bülent, Kewell'a kancayı taktı

Azerbaycan'ın Bakü takımını çalıştıran Bülent Korkmaz, Kewell'ı takımında görmek istediğini söyledi

Bülent, Kewell'a kancayı taktı

Ligde ve kupada yoluna emin adımlarla devam eden Bülent Korkmaz’ın takımı Bakü, kupa maçında Bakili'yi 6-0 yenerek önemli bir galibiyete imza attı.

Radyospor’da Aydın Cingöz ile Gündem programına katılan Bülent Korkmaz, “Buraya alıştım, iyi ve keyifli bir ortamımız var. Ligde ve kupada iyi maçlar oynayıp kazanıyoruz. İki ay sonra tesislerimiz bitecek, yeni tesislerimiz hazır olunca daha iyiye giden bir Bakü takımı ortaya çırakacağız. Devre arası transfer döneminde takviyeler yapacağız, Türkiye’den de futbolcu transfer edebiliriz” dedi.

'KEWELL’I ALMAK İSTERİM'


Galatasaray’ın Avustralyalı yıldızı Kewell’ın sezon sonunda takımdan ayrılacağı yönündeki iddialar üzerine, 'Kewell’ı transfer etmek ister misiniz?" şeklindeki soruya Korkmaz, “Kewell gerçek bir profesyonel. Çok iyi bir futbolcu. Galatasaray’ın Kewell’ı bırakacağını düşünmüyorum. Bir hastalığı olmasına rağmen elinden gelenin en iyisini yapıyor. Kewell gibi bir futbolcuyu tabiki takımımda görmek isterim” diye yanıtladı.

'ARDA’NIN KAPTAN OLMASINI BEN İSTEDİM'


Galatasaray’ın eski hocası, son dönemlerde çok tartışılan Arda içinse, “Arda çok yetenekli bir futbolcu. Ben de gençliğimde çok ciddi hatalar yaptım. Arda’nın kaptan olmasını takımın başındayken Adnan Polat’a iletmiştim ve yönetimde bu görevi Arda’ya verdi.

Her futbolcunun performansında düşüş olur. Arda’da olması çok doğal. Zaman zaman yaptığı açıklamalara kendisi de üzülüyordur, yapmaması gereken açıklamalar yapabiliyor ama Arda’ya sahip çıkmak gerekiyor. Bir futbolcunun her yönüyle bu kadar gündeme gelmesi onun performanısını tabii ki etkiler. Arda, kaptanlığı başarılıyla yerine getirebilecek bir futbolcu” şeklinde konuştu.

Radyospor

2