Bunalıma girdi ve boşandı

İbrahim Tatlıses, 11 yıllık birlikteliğin ardından 28 Eylül 2011'de evlendiği Ayşegül Yıldız'dan dün sabah tek celsede boşandı. Bakın yakın dostları bu boşanma hakkında neler dedi?

30 Kasım 2013, Cumartesi 11:48
A A

POSTA MAGAZİNİbrahim Tatlıses (61) 11 yıllıkbirlikteliğin ardından 28 Eylül 2011’deevlendiği Ayşegül Yıldız’dan (32) dünsabah tek celsede boşandı. Taraflarınkatıldığı duruşma KüçükçekmeceAdliyesi 3. Aile Mahkemesi’ndegerçekleşti.

Gizlilik kararı nedeniyleduruşmanın yapıldığı birinci katakimse alınmadı. 15 dakika sürendavanın dilekçesinde ‘Şiddetligeçimsizlik’ yazıyordu. İbrahimTatlıses adliyeden koruma ordusuylaayrıldı. Ayşegül Yıldız üzgünvaziyette başka bir kapıdan çıktı.

Çifte yakın bir kaynak boşanmaylailgili şu bilgiyi verdi: “İbrahim Beyayrılık kararını, müzesini açmaküzere 2 hafta önce gittiğiŞanlıurfa’da aldı. Dönüşteevleri ayırdılar. Ayşegül Hanım,Şanlıurfa’daki ‘Sabır Taşı’nınönünde dua ederken bu yüzdenağlıyordu. Son 1 yıldır sürekli kavgaediyorlardı. İbrahim Bey’inpsikolojisi silahlı saldırıdan sonrasesini kaybettiği için çok bozuk.Dostu-düşmanı ayırt edememeyebaşladı. Öfke krizleri geçiriyor.”

İbrahim Tatlıses bu gerginliksebebiyle yalnızca eşi AyşegülYıldız ile değil, yakınlarıyla dasürekli kavga ediyordu.

Bir süreönce 25 yıllık yardımcısıEyüp Kanat’ı kovmuş, ekibine“Çocuklarımın dışında kimseyegüvenmiyorum. Her an,herkesten ihanet bekliyorum”diye bağırmıştı. 2 yıldır sahneyeçıkamayan İbo’nun maddikaybı 10 milyon TL’nin üzerineçıktı. Bu da onun üzerindebüyük bir baskı yaratıyor.

YAKIN DOSTLARA İTİRAF6 çocuğu, eski eşleri ve yanında çalışanları ile birlikte600 kişiden sorumlu olan İbrahim Tatlıses bir süredirdostlarıyla şöyle dertleşiyordu: “Onca kişinin ağır yüküüzerimde. Sahneye dönmem gerekiyor. Ama sesim henüzistediğim gibi değil. Bunalıyorum. Sıkılıp bunaldıkça daacısını yakınlarımdan çıkartıyorum. Sonra üzülüyorum.”İbrahim Tatlıses 2 yıldır psikolojik tedavi görüyor.