Burdur eski valisi Hasan Kürklü tutuklandı

İstanbul’da FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Burdur eski Valisi Hasan Kürklü tutuklandı  

10 Ekim 2017, Salı 19:41
A A
Antalya’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltında olan Burdur eski  Valisi Hasan Kürklü tutuklandı.          

Antalya Cumhuriyet Başsavcılı'ğınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında,  İstanbul’da gözaltına alınarak kente getirilen ve İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye  sevk edilen Kürklü’nün savcılıktaki ifadesi de tamamlandı.          


2014-2016 YILLARINDA MERKEZ VALİSİ OLARAK GÖREVLENDİRİLMİŞTİ


"Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen  Hasan Kürklü tutuklandı. Burdur Valiliği görevini 2014-2016 yıllarında yürüten Kürklü, daha  sonra merkez valisi olarak görevlendirilmişti. Hasan Kürklü, İçişleri  Bakanlığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında 15 Eylül’de açığa alınmıştı.

 İstanbul’da 29 Eylül’de gözaltına alınan Kürklü’nün, Burdur Valisi olarak görev  yaptığı dönemde kullandığı telefonda örgütün şifreli haberleşme programı ByLock  olduğu tespit edilmişti.        

 Kürklü’nün ifadesinde, Burdur Valiliği görevine başladığında kendisine  verilen telefonda ByLock bulunmasına ilişkin bilgisinin olmadığını, programı  kendisinin yüklemediğini iddia ettiği belirtilmişti.          

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;