'Burnunu maşaya kıstırırım'

Siyasetçilerin üslup tartışması bu sözlerle yeniden başlayacak

24 Eylül 2009, Perşembe 16:05
A A

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı CHP’li Halil Posbıyık, CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal’ın, partinin Ereğli İlçe Teşkilatı çalışmalarına burnunu soktuğunu ileri sürerek, “Buraya fazla burnunu sokma. Burnunu maşaya kıstırırım” dedi.

Anavatan Partisi’nden sürdürdüğü Ereğli Belediye Başkanlığı görevini, 27 Temmuz 2007 seçimlerinde Demokrat Parti’den milletvekili adayı olmak için bırakan, ancak seçilemeyince 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde CHP’den aday olarak yeniden belediye başkanı seçilen Halil Posbıyık, makamında düzenlediği basın toplantısında partisinin Zonguldak milletvekillerini eleştirdi. CHP’li Ali İhsan Köktürk ile Ali Koçal’ın başkan seçildikten sonra kendisini ziyarete gelmediklerini söyleyen Posbıyık, Ali Koçal’ı ayrıca partinin Ereğli İlçe Teşkilatı’nın işlerine müdahale etmekle suçladı. Başkan Posbıyık, “Sen Ereğli ilçe örgütüne bakacağına, Zonguldak’ta Filyos projesiyle ve diğer projelerle ilgilen. Buraya fazla burnunu sokma. Yoksa burnunu kıskaca alırım. Burnunu maşaya kıstırırım” dedi.

CHP Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı’nın da yeteneklerinden yoksun bir kişiliğe sahip olduğunu savunan Başkan Posbıyık, “İlçe başkanımız yeteneklerinden yoksun bir insan. CHP’nin dostlarıyla düşman, düşmanlarıyla dost olan biri. CHP kişilerin sıfatlarından üstün olan bir teşkilattır. Biz bu partiye sahip çıkacağız ve bunu yakında yapacağımız icraatlarla göstereceğiz” diye konuştu.

Sertan AYDEMİR/EREĞLİ(Zonguldak), (DHA)

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.