Bursa 3 yılını 'Sağlam'a aldı

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, sözleşmesini 3 yıl daha uzattı ve Bursa Atatürk Stadı'nda çok sayıda taraftarın da izlediği törende sözleşmeyi imzaladı

31 Mart 2011, Perşembe 22:30
A A

Yeşil-beyazlı takıma kuruluşundan 47 yıl sonra lig şampiyonluğu yaşatan başarılı teknik adam, göreve devam etmesi için kent birliğinin sağlanması gerektiğini söylerken, Galatasaray ve Beşiktaş’tan teklif geldiği haberleriyle spor gündemine oturmuştu.

Sağlam, geçtiğimiz günlerde Bursaspor yönetimiyle masaya oturmuş ve 10 dakika içinde sözleşmesini 2014 Mayıs ayına kadar uzatmaya karar vermişti. Sağlam, dün akşam Bursa Atatürk Stadı’nda düzenlenen törenle sözleşmeyi imzaladı. Yağmura rağmen tribünleri dolduran binlerce yeşil- beyazlı taraftar "Adam gibi adam Ertuğrul Sağlam" sloganlarıyla, başarılı teknik adama sevgi gösterilerinde bulundu; yönetim, Sağlam ve taraftarlar yeşil sahada kucaklaştı.

Bursa Valisi Şahabettin Harput ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı törende taraftarların sevgi gösterisi arasında sahada kurulan platforma gelen Sağlam, kendisini kucaklayan taraftarları selamladı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, yeşil- beyazlı takıma her zaman destek vereceklerini belirterek, Sağlam’a övgüler yağdırdı ve başarılar diledi.

Vali Şahabettin Harput da şampiyon Bursaspor’un, Bursa’nın adını Avrupa’da duyurduğunu belirterek, bu başarıda büyük pay sahibi teknik patron Sağlam’ı kutladı. Bursaspor Başkanı Yazıcı da konuşmasında, yönetim ile Sağlam arasında hiç pürüz yaşanmadığına işaret ederek, "Bursa kenetlenirse, karşımızda kimse duramaz. İşte biz buradayız, valimiz burada, Büyükşehir Belediye başkanımız burada, taraftarlarımız burada. Hedefimiz zirvedir. Ertuğrul hocamızla, daha nice başarılara koşacağımıza inanıyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Sağlam, sözleşmesini 3 yıl uzatan imzayı attı. Sağlam, imzasını attıktan sonra yaptığı konuşmada, kendisine gösterilen ilgiye teşekkür ederek, hep birlikte yeni başarılara koşacaklarını söyledi.

Taraftarlar da "Bursa seninle gurur duyuyor" şeklinde tezahürat yaptı. Daha sonra yeşil- beyazlı futbolcular sahaya gelerek Sağlam’ı kutladı. Törenden sonra, Bursaspor takımı, Fenerbahçe maçının hazırlıklarını taraftara açık olarak gerçekleştirdi.

Emre KOŞAK/BURSA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;