Bursa'da dostluk rüzgârı

Tüm dünyanın takip ettiği karşılaşmada hiçbir olay çıkmadı, tribünlerde dostluk gösterileri vardı. Mücadele öncesi uçurulan beyaz güvercinler geceyi şenlendirdi

Bursa'da dostluk rüzgârı

A Milli Futbol Takımımız için prestij, ancak siyasi anlamda tarihi bir maç niteliği taşıyan karşılaşmada esen dostluk havası herkesi memnun etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın da Şeref Tribünü’nden takip ettiği mücadelede taraftarların sergilediği sağduyulu davranış kamuoyundan alkış aldı. Karşılaşma öncesi tribünlerde yaşanan sürpriz de bu dostluk havasına ayrı bir renk kattı.

Kapalı kale arkası tribünde bulunan seyirciler, barış mesajı veren “beyaz güvercinler“ uçurdular. Güvercinler, Atatürk Stadı’nın etrafında ilginç görüntüler oluşturdu. Bu arada Futbol Federasyonu, Ermenistan Futbol Federasyonu onuruna bir öğle yemeği verdi.

Bursa Botanik Park içinde bulunan Beceren Restoran’daki yemeğe Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Ermenistan Futbol Federasyonu Başkanı Ruben Hayrapetyan ile yöneticiler katıldı.