Bursa'da silahlı soygun girişimi

Bursa'da silahlı soygun girişimi

01 Eylül 2009, Salı 10:55
A A

Bursa’nın Kestel ilçesi yakınlarında bulunan araç muayene istasyonunun bir kişi tarafından güvenlik görevlileri etkisiz hale getirilerek soyulmak istendiği bildirildi.
         Alınan bilgiye göre, Ankara Yolu Kestel ilçesi girişi yakınlarındaki TÜVTURK Araç Muayene İstasyonu’nda silahlı soygun girişimi olduğu ihbarını alan güvenlik güçleri, hızla olay yerine gitti.
         İstasyona giren ekipler, güvenlik görevlileri Umut Ayçiçek (24) ile Aydın Tepe’yi (25) içeride ağızları koli bandı ile kapatılmış, elleri birbirine
 kelepçelenmiş halde buldu.
         Ayçiçek ve Tepe’nin gece geç saatlerde bahçe tarafından istasyona giren 30-35 yaşlarında, başında bere bulunan, kazağı ile yüzünü gizlemiş bir kişinin, elindeki silahı doğrultarak kendilerini etkisiz hale getirdiğini söyledikleri öğrenildi.
         Bu kişinin daha sonra ellerine kelepçe taktığını ve ağızlarına koli bandı yapıştırdığını öne süren Ayçiçek ve Tepe’nin zanlının üzerlerinden aldığı anahtar ile istasyona ait çelik kasayı açmaya çalıştığını, açamayınca da kaçtığını ifade ettikleri kaydedildi.
         Polis, güvenlik görevlileri Ayçiçek ve Tepe’nin verdiği bilgiler doğrultusunda olayla ilgili soruşturmayı çok yönlü sürdürüyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;