Burslar öğrencinin motivasyonunu artırıyor

Üniversite adaylarının tercih sırasında en çok dikkat ettiği konulardan biri olan burslar, hem öğrencinin tercihini etkiliyor, hem de eğitim esnasında motive ediyor. İstanbul Aydın Üniversitesi de öğrencilerine sunduğu geniş burs yelpazesiyle öne çıkıyor

20 Temmuz 2017, Perşembe 16:41
A A
LYS sonuçlarının açıklanmasıyla tercih maratonunda ter dökmeye başlayan üniversite adayları, geleceklerini belirleyecek olan üniversite seçimini yaparken birçok konuyu süzgeçten geçiriyor. Bunlardan biri de burs konusu. Özellikle vakıf üniversitelerini tercih etmeyi düşünen öğrenciler için hayati önem taşıyan burs olanakları, zaman zaman bir adayın kararını tamamen değiştirebiliyor.

100 ÖĞRENCİDEN 86’SINA BURS

Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitelerinden İstanbul Aydın Üniversitesi de (İAÜ), öğrencilerine sunduğu geniş burs olanaklarıyla üniversite adaylarının gözünde bir adım öne çıkıyor. Her 100 öğrencisinden 86’sına burs veren üniversitede öğrenciler, normal öğrenim süresi boyunca burslarını devam ettirebiliyor. Üniversitede ayrıca, belli şartları yerine getirerek, burssuz başlanan öğrenim hayatına bursla devam etmek mümkün.

TIP ÖĞRENCİLERİNE AYDA 4 BİN TL DESTEK

Tıp fakültesi burslarına özel önem veren İstanbul Aydın Üniversitesi, tıp fakültesinin de tercih edildiği MF-3 puan türünden LYS’de ilk 10 bine giren tüm öğrencilere yüzde 100 burs olanağı sunuyor. İAÜ Tıp Fakültesinde öğrencilere ayrıc, LYS başarı sırasına gör, ayda 4 bin TL’ye varan nakdi eğitim desteği de sunuluyor.

Liseden okul birincisi olarak gelen ve İAÜ bölümlerini ilk beş sırada tercih eden öğrencilere de burs veren üniversite, belli şartları sağlayan öğrencilerine, yurt dışında ücretsiz yüksek lisans ve doktora imkanı ile ayda 500 TL’ye kadar nakdi eğitim desteği de veriyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.