Büyükanıt'a o 'sırrı' soracak

Eski Genelkurmay Başkanı Büyükanıt Darbe Komisyonu karşısına çıktı. Komisyon üyesi Sırrı Süreyya Önder, Büyükanıt'a o sırrı soracağını söyledi

08 Kasım 2012, Perşembe 12:39
A A

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'na ifade vermek için Dolmabahçe Sarayı'na gitti. Gazetecilerin beklediği ön kapı yerine arka kapıdan giriş yapan Büyükanıt saat tam 11:00'da komisyonun karşısına çıktı.

Büyükanıt'ın yanında üyelerin fotoğraflarının bulunduğu bir liste, Genelkurmay Emir Subaylığı tarafından hazırlanan bir dosya ile kapağında kendi üniformalı fotoğrafının bulunduğu bir kitapla gelmesi dikkat çekti.

Komisyon'un bilgisine başvurduğu isimlerle ilgili toplantıları muhabirlerin izlemesi serbestken, Büyükanıt'ın katıldığı toplantı tamamen basına kapatıldı.

'KIYAMETE KADAR SAKLI KALACAK'

Dolmabahçe Sarayı'na ilk olarak Komisyon Başkanı Nimet Baş gelirken, BDP'li üye Sırrı Süreyya Önder tek başına yürüyerek geldi. İçeri girişte gazetecilere açıklama yapan Önder, 27 Nisan bildirisinin yanı sıra Dolmabahçe'de Başbakan'la yaptığı ve kıyamete kadar saklı kalacağı söyleyen görüşmeyi Büyükanıt'a soracağını söyledi.

Önder ayrıca Kandil'e yapılan ve apor topar geri dönülen 3 farklı askeri operasyonun neden yapıldığını, bu operasyonlardan kaç emekli generalın savaş tazminatı aldığını soracağını söyledi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;