Çadırda yaşayan aileye belediye sahip çıktı

Şanlıurfa'da, kirayı ödeyemediği için evden çıkarılınca boş araziye kurduğu çadırda yaşamaya başlayan 8 kişilik aileye, Siverek Belediyesi sahip çıktı

Çadırda yaşayan aileye belediye sahip çıktı

Siverek’in Hayriye Mahallesi’nde yaşayan tarım işçisi Mehmet Taş, birkaç gün önce birikmiş olan kirasını ödeyemediği için evden çıkarıldı. Yakınlarının da sahip çıkmadığı Taş, eşi ve 6 çocuğu ile birlikte ilçenin Fırat Mahallesi’ndeki boş araziye kurdukları çadırda yaşamaya başladı.

Mahalle sakinlerinin yardımları ile yaşamını sürdüren Taş ailesinin durumu vatandaşlar tarafından Siverek Belediyesi’ne iletildi.

EV KİRALANDI

Belediye Başkanı Ali Murat Bucak’ın talimatı ile başlatılan çalışmalar doğrultusunda aile, Hamidiye Mahallesi’nde kiralanan bir eve yerleştirildi. Kirası belediye tarafından ödenecek olan eve ayrıca ailenin temel ihtiyaç malzemeleri de konuldu.

Ailesiyle yeni evine yerleşen Mehmet Taş, "Kiramızı ödeyemediğimiz için sokakta kalınca çadırda yaşamaya başladık. Tarım işçisiyiz ve iş bulamayınca kiramızı ödeyemedik.

Bana, eşime ve çocuklarıma sahip çıkarak bizi çadırdan kurtarıp eve yerleştiren Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak’a teşekkür ediyorum" dedi.

DHA