Çağlayan'da otopark çöktü

Çağlayan'da İstanbul Adalet Sarayı'nın yakınında inşaatı devam eden otoparkta göçük meydana geldi. 2 kişi göçük altından yaralı olarak kurtarıldı

Cuma, 25 Kasım 2011 - 07:25

Çağlayan'da otopark çöktü

Enkaz altında kalan 2 işçi, mesai arkadaşları ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. İşçilerden birinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Saat 04.00 sıralarında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı yakınlarında inşaatı devam eden otoparkının 5'inci katındaki beton dökme çalışması sırasında çökme meydana geldi. Olayda gece vardiyasında çalışan 2 işçi göçük altında kaldı.

İşçilerden bir tanesi, mesai arkadaşları tarafından olayın hemen ardından göçük altından çıkartılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık 1 saat süreyle göçük altında kalan diğer işçiyi aradı. Saat 05.00 sıralarında ise işçiye ulaşıldı.

İtfaiye ekipleri tarafından göçük altından çıkartılarak ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan işçinin durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.

İnşaatı devam eden otoparkın yanında bulunan taksi durağında çalışan bir taksi şoförü ise, "Deprem olur gibi bir gürültü oldu, dışarıya çıktık" dedi.

Göçüğün Çağlayan'daki Adalet Sarayı'nın otoparkında meydana geldiğine dair iddialar üzerine İstanbul Adalet Sarayı'nı inşa eden yüklenici firma Varyap'tan açıklama geldi. Açıklamada, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı inşaatının bütünüyle tamamlanmış olarak teslim edildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Otopark alanı, Çağlayan Adalet Sarayının bodrum kısmında yer almaktadır ve sorunsuz bir şekilde olağan haliyle hizmet vermeye devam etmektedir. Bu üzücü olayın yaşandığı alan, Çağlayan Adalet Sarayına ait değildir ve 500 metre kadar dışında yer almaktadır. Söz konusu alanın Çağlayan Adalet Sarayı ile hiçbir ilgisi yoktur.”

Hasan YILDIRIM/ İSTANBUL, DHA

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle