Çakala bak!

Çakala bak!

27 Ekim 2009, Salı 12:12
A A

ABD'de yaşanan ve İngiliz Daily Mail gazetesine haber olan bir olay akıllara durgunluk verdi. Habere göre, Daniel ve Tevyn East kardeşler, bir gece vakti Nevada-Utah sınırı yakınlarındaki karayolunda ilerlerken, uzakta bir çakal sürüsü belirdi. (Posta İnternet)

Bu çakallardan birisi aniden yola atladı ve saatte 120 kilometre hızla giren araca çarptı. Tevyn kardeşler, 'Mutlaka ölmüştür, durup bakmanın bile anlamı yok" diyerek yollarına devam etti. (Posta İnternet)

Ancak asıl mucizeyi 860 kilometre sonra fark edeceklerdi. 8 saat boyunca ilerleyip iki kez benzin aldıkları uzun yolculuğun ardından North San Juan'a ulaştıklarında gözlerine inanamadılar. Sert çarpışmanın ardından öldü sandıkları çakal, tampon ve radyatör arasına sıkışıp kalmıştı. (Posta İnternet)

Ne yapacaklarını şaşıran kardeşler, hayvanları koruma idaresinden görevlileri çağırıp yardım istedi. Sıkıştığı yerden güç bela çıkartılan çakalda hiçbir yaralanma, kemik kırığı ya da iç zedelenme olmaması büyük bir şaşkınlık yarattı. (Posta İnternet)

Çarpma esnasında tampondaki ızgaranın kırıldığı ve hayvan için darbeyi hafifletici bir etki yaptığı belirtiliyor. (Posta İnternet)

Bu mucizevi kurtuluş hikayesini dinleyenler kulaklarına inanmakta güçlük çekerken, Tricky adı verilen çakalın son bir 'numara' daha yapıp, tutulduğu kafesten kaçtığı belirtiliyor. (Posta İnternet)