Çakar'dan Dereli'ye tazminat!

Çakar'dan Dereli'ye tazminat!

18 Kasım 2009, Çarşamba 12:50
A A

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Ali Koç’un kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle açtığı tazminat davasını kazanan FIFA kokartlı hakem Selçuk Dereli, bu kez de eski meslektaşı Ahmet Çakar’ı tazminata mahkum ettirdi.

Özel bir televizyon kanalında 15 Mayıs 2006 tarihinde yayınlanan bir programda, kişilik haklarına yapılan haksız ve hukuka aykırı saldırılar nedeniyle eski hakem Ahmet Çakar aleyhine dava açan Dereli’nin duruşması karara bağlandı.

Söz konusu tarihte yayınlanan programda, Dereli’ye hakaret ve ağır ithamlarda bulunduğu gerekçesiyle Çakar aleyhine İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davayı, 12 Aralık 2007 tarihinde, yerel mahkeme reddetmişti. Temyize giden Dereli’nin avukatı Murat Söylemez’in talebi üzerine, Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, yerel mahkeme kararının bozulmasına hükmetti.

8 Eylül 2009 tarihindeki duruşma sonrasında İstanbul 4. Asliye Mahkemesi, Yargıtay’ın kararına uyarak, Ahmet Çakar’ın, Selçuk Dereli’ye 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.
Dereli’nin avukatı Söylemez’in, Kadıköy 8. İcra Müdürlüğü’nden mahkeme ilamını icraya koyduğu öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;