Çaldığı bilgisayarla internete girince yakalandı

İstanbul Üsküdar'daki bir işyerinden çaldığı bilgisayarla internete bağlanan hırsızın yeri IP numarası ile tespit edildi

28 Kasım 2013, Perşembe 12:31
A A

İstanbul Üsküdar'da geçen cumartesi gecesi bir işyerine giren Volkan E., dizüstü bilgisayar çaldı. Sabah durumu fark eden çalışanlar polise haber verdi. Durum hemen polise bildirildi. Olay yerine gelen Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri işyerinin güvenlik kameralarını inceledi. Yapılan incelemede işyerine giren kişinin içeride rahat tavırlarla dolaştığı ve bilgisayarı kazağının içine sokup çaldığını tespit edildi. Polis ekipleri işyeri sahibinden çalınan bilgisayarın "IP" numarasını aldı. 

OTELİN İNTERNET BAĞLANTISINI KULLANDI

Polis ekipleri çalınan bu numaradan yola çıkarak bilgisayarla Üsküdar'da bir otelden kablosuz internet bağlantısı (Wireless) ile internete girildiğini tespit etti. Ekipler harekete geçip otelin önünde önlem alarak şüpheliyi beklemeye başladı. Güvenlik kamerasından eşkali belirlenen kişi, otelin önünde yakalanarak gözaltına alındı. Daha öncede hırsızlıktan sabıkası bulunan 22 yaşındaki Volkan E., Asayiş Büro Amirliğindeki ifadesinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi.

Ramazan ALMAÇAYIR/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;