Çalıntı sigarayı içene 1 yıl hapis

Bir büfeciyi öldürüp sigaraları çalan zanlının verdiği sigarayı içen adama 1 yıl hapis verildi

12 Kasım 2009, Perşembe 15:30
A A

Samsun’un İlkadım ilçesinde bir büfeciyi öldürdüğü ve sigaralarını çaldığı iddia edilen sanık ömür boyu, çalınan sigaraları birlikte içtiği öne sürülen sanık ise 1 yıl hapse mahkum oldu. 

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, 3 yıl önce Liman Mahallesi’nde büfecilik yapan Mahmut Germi’yi tabancayla öldürdüğü ve sigaralarını çaldığı iddiasıyla tutuklanan Musa Şengün (33) ile olaya karıştığı iddia edilen Selçuk Arslan’ın (22) yargılanmasına devam edildi. 

TEHDİT ETTİ

Duruşmada hakkında ömür boyu hapis cezası istenen sanıklardan Musa Şengün, cinayeti işlediğini kabul ederek, olayın tartışma sırasında meydana geldiğini iddia etti. Diğer sanık ise olayla ilgisi olmadığını savunarak sanık Şengün’ün kendisini de tehdit ettiğini öne sürdü. Şengün’ün, olayı kimseye anlatmaması için kendisine silah çektiğini belirten Arslan, "Olay nasıl oldu anlamadım. Şoka girmiştim. Bana da silah doğrulttu. Olayı anlatmamam konusunda beni tehdit etti" diye ifade verdi. Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Şengün’ü ömür boyu, Arslan’ı ise "çalınan sigaraları birlikte içmekten" 1 yıl hapse mahkum etti. 

Bu arada, Şengün’ün, adam öldürme, birden fazla kişiyi yaralama ve gasp gibi suçlardan da daha önce verilmiş hapis cezaları olduğu öğrenildi. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;