Camide esrar satan çeteye darbe

İstanbul'da, cami avlusunda uyuşturucu satışı yaptıkları tespit edilen 18 kişi polis tarafından kıskıvrak yakalandı

02 Kasım 2012, Cuma 13:13
A A

İstanbul İl Jandarma Alay komutanlığına bağlı ekipler Güneydoğu illerinden getirilen uyuşturucu maddeleri pazarladığı belirlenen 18 kişilik şebekenin peşine düştü. Yapılan çalışmalarda liderliğini S.B.’nin yaptığı şebekenin özellikle Gaziosmanpaşa, Avcılar, Büyükçekmece ilçelerinde uyuşturucu pazarladıkları öğrenildi.

Jandarma ekipleri şebeke elemanlarının kimliklerinin tespit edilmesinin ardından 19 Ekim 2012 tarihinde 18 adrese eşzamanlı baskın yaptı.

Baskınlarda şebekenin lideri S.B.’nin de aralarında bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin güvercin kafeslerinde sakladıkları, toprağa gömdükleri ve evlerde gizledikleri 445 gram eroin, 4.8 gram toz kokain, 1.771 kilogram esrar, ile çok miktarda kenevir tohumu, hassas teraziler, pompalı av tüfeği, bir adet tabanca, gaz tabancaları, Kaleşnikof tüfek için yapılmış bir adet kasatura, çok sayıda cep telefonu ele geçirildi.

Yapılan soruşturmada, şüphelilerin uyuşturucu satmak için cami avlularını tercih ettikleri ortaya çıktı. Şüphe çekmemek için uyuşturucu teslimatı için cami avlularında randevu veren şebeke elemanlarının müşterinin gelmesinin ardından camilerde bulunan tuvaletlere girerek uyuşturucu maddeleri sattıkları öğrenildi.

KOKAİN 'TAKLACI', EROİN 'PAÇALI'


Jandarma soruşturmasında kendilerini güvercin satıcısı olarak tanıtan şebeke elemanlarının yakalanmamak için şifreli konuştukları öğrenildi. Zanlıların kokain için “Taklacı Güvercin", eroin için “Benekli Güvercin", esrar için “Paçalı güvercin", toz esrar için “Beyaz Güvercin" kodlarını kullandıkları tespit edildi.

Haklarında uyuşturucu satmak suçundan işlem yapılan şüpheliler mahkemeye sevk edildi. Şebeke lideri S.B.’nin de aralarında bulunduğu 9 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;