Camide takke ve tesbih yasak

Afyonkarahisar İl Müftüsü Dursun Kaplan, domuz gribiyle ilgili camilerde aldıkları önlem çerçevesinde tesbih ve takke kullanımını yasakladı

25 Kasım 2009, Çarşamba 15:15
A A

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle makamında basın toplantısı düzenleyen Afyonkarahisar Müftüsü Dursun Kaplan, halk arasında domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsüne karşı müftülüğün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Doktorların tavsiyelerine uyulması gerektiğinin altını çizen Kaplan, ilime ve bilime itibar edilmesi gerektiğini kaydetti. Hiçbir alimin insanı öldürmek ve zarar vermek için aşı üretmeyeceğine dikkat çeken Kaplan, vatandaşların aşı olmaları gerektiğini söyledi.

Camilerde cemaati domuz gribi konusunda uyardıklarını anlatan Kaplan, "Camilerdeki takke ve tespihleri yasakladık. Bu felaket önlenirse yasağı kaldıracağız. Tesbihi ve takkeyi bugün ben kullanıyorum, yarın başka birisi kullanıyor. Tuvaletler ve şadırvanlar sık sık dezenfekte ediliyor. Öpüşmemeleri ve sarılmamaları konusunda cemaati uyardık. Sık sık ellerimizi sabunlamalıyız ve gereken tedbirleri almalıyız'' dedi.

Mustafa SERTER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;